پاسخ جب بوش به یک سوال ؛ « طرف ایران را می گیری یا عربستان را»

وکیل ملت: 'جب بوش' نامزد جمهوری خواه رقابت مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا تاکید کرد واشنگتن باید از عربستان سعودی به عنوان متحد نفتی دیرینه آمریکا در مقابل ایران حمایت کند.

تاریخ انتشار: 19دي1394|13:47

پاسخ جب بوش به یک سوال ؛ « طرف ایران را می گیری یا عربستان را»
| کد خبر: 81297

تارنمای رسانه Jewish Insider ارگان 'جامعه یهودیان فلوریدا' در این باره نوشت:
بوش با اشاره به روابط تنش آمیز بین ایران و عربستان سعودی گفت: 'اگر مجبور باشید بین ایران و عربستان یکی را انتخاب کنید، ما باید از عربستان سعودی حمایت کنیم. تاریخ را مرور کنید؛ سعودی ها همواره متحدان نفتی ایالات متحده بوده اند و ایران دشمن همیشگی منافع آمریکا بوده است. من فکر می کنم ما باید حمایت خود را از عربستان سعودی نشان دهیم.
نامزد جمهوری خواه رقابت مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا همچنین افزود:
'می توان امیدوار بود که درگیری نظامی روی نخواهد داد اما آنچه باعث شده این مناقشه بروز کند این است که ما نتوانسته ایم به گونه ای مستمر و پایدار از یکی از قدرتمندترین و دیرینه ترین متحدان خود در منطقه حمایت کنیم. به نظر من اگر این درایت وجود داشت که آمریکا باید از عربستان حمایت کند، آنها کاری انجام نمی دادند که ایران را تحریک کنند.'
اظهارات این نامزد جمهوریخواه و بردار جورج بوش رئیس جمهوری سابق به دنبال تشدید تنش در روابط بین ایران و عربستان در نتیجه اقدام سعودی ها در قطع روابط دیپلماتیک با ایران مطرح شده است.
عربستان به دنبال اعتراض ها در ایران به اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه مخالف دولت، روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد.
کاخ سفید خویشتنداری دو کشور را خواستار شده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top