تاریخ انتشار: 20دي1394|09:38

| کد خبر: 81625

عباسپور :دانشگاهیان در برابر ظلم آل سعود سکوت نکنند

وکیل ملت: دکتر عباسپور در مراسم خون به ناحق ریخته (شهادت مظلومانه شیخ نمر ) گفت: جامعه دانشگاهی نباید در برابر ظلم و ستم آل سعود سکوت کند . آزادی خواهی و پاسداری از خون به ناحق ریخته شده از اصول فرهنگ تشیع است .

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در مراسم خون به ناحق ریخته (شهادت مظلومانه شیخ نمر ) گفت: شهادت شیخ نمر مجاهد بزرگ اسلامی که عمرش را صرف اسلام ناب پیامبر اکرم (ص) کرد بر همه مسلمانان تسلیت باد.

وی افزود: افسوس سرزمینی که خانه خدا ، قبور پیامبر(ص) و ائمه (ع) و ... در آن هستند توسط منافقین بدتر از کفار اداره میشود . اگر چه با کشورهایی همچون آمریکا،اسرائیل و... در مبارزه سیاسی و فرهنگی هستیم ولی آن ها خود را مسلمان نمی دانند ولی آل سعود خود را مسلمان می خواند درحالیکه منافق گونه رفتار می کند .

دکتر عباسپور بیان کرد: راهی که شیخ نمر پیمود همان راه سالار شهیدان امام حسین(ع)است که برای آزادی خواهی طی کرد، شیخ نمر برای روشن کردن حقیقت و اسلام ناب خون داد و این از آموزه های امام حسین(ع) به انسان های آزادی خواه است.

وی با بیان اینکه شهیدان  دفاع مقدس ، الهام گرفته از اسلام نابی است که امام حسین(ع) برای ما ترسیم کرده است ، افزود: اجازه نخواهیم داد خون شیخ نمر به هدر رود، همانطور که خون شهدای ما در جنگ تحمیلی باعث بوجود آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی شد، خون او نیز پایه ایست برای خیزش و حرکت های مردم اعم از شیعه و سنی.

وی گفت: در مکه و مدینه شما فقط شمای ظاهری کشور را می بینید در حالیکه مردم در شهرهای دوردست در فقر به سر میبرند و پول های بدست آمده صرف خوش گذرانی آل سعود می شود.

رئیس واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: هم اکنون مردم دنیا فهمیده اند که چه کسانی داعش را به وجود آورده اند. خشم آل سعود از شیخ نمر نیست بلکه از شکست در رابطه با برنامه ریزی ها و اهداف ظالمانه شان است .

دکتر عباسپور اظهار داشت: تمام تلاش بر این است که به قوانین جهانی پایبند بوده و به آن ها احترام گذاشته شود ولی برخی اتفاق های ناگوار  همچون شهادت شیخ نمر اجازه سکوت را به جامعه بشری نمی دهد .

وی گفت: از اساتید و دانشجویان می خواهم که با همدلی، نفرت خود را نسبت به آل سعود - آن ها آزادی را سرکوب می کنند- نشان دهند. اگر یک نفر علیه آن ها اعتراض کند ، آن صدا را خفه می کنند، حال اینکه این صدا خفه نخواهد شد بلکه جهانی شده و گریبانگیر خودشان خواهد شد.

وی تاکید کرد: فراموش نکرده ایم که علت به شهادت رسیدن ده هزار نفر در منا به خاطر بی تدبیری و بی کفایتی  آن ها بود و در دنیا هر جا حرکت های عبث و بیهوده مشاهده می شود آل سعود در آن پیش قدم است.

 دکتر عباسپور  در پایان افزود: آرزومند محشور شدن شیخ نمر با شهیدان و قرار گرفتن او در جوار پیامبر اسلام (ص) هستیم .

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسینی استاد جامعه المصطفی ژوهانسبورگ در این مراسم گفت: عربستان سعودی سردمدار وهابیت است . هزاران مبلغ مذهبی با پول عربستان در کشورهای مختلف دنیا مشغول تبلیغ علیه تشیع هستند.

وی بیان کرد: هرچند ما تاکنون سعی کردیم رابطه ای دوستانه با عربستان داشته باشیم ولی آن ها ما را مسلمان نمی دانند مگر اینکه وهابی یا تکفیری شویم.

حسینی افزود:عربستان به این فکر میکند که چگونه می تواند از خطری بنام جمهوری اسلامی و تشیع خود را برهاند . آن ها تعدادی از کشورهای کوچک را کنار خود جمع کرده اند و متحد شده اند که علیه تروریست مبارزه کنند حال آنکه خود بزرگترین تروریست ها  هستند.

وی اظهار کرد: حکومت بشار اسد تنها کشور عربی بود که در زمان جنگ ایران و عراق کنار ایران با تمام وجود ایستاد و از ایران حمایت کرد . بشار اسد کشوری است که در برابر اسرائیل مقاومت کرده و آن ها در کمک رسانی به جبهه های جنگی از خودگذشتگی زیادی از خود نشان داده اند.

حسینی در پایان گفت: شهادت شیخ نمر فقط به خاطر یک اظهارنظر بود و آن آزادی خواهی و حق اظهار نظر  بود . وی بارها از حقانیت جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده بود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top