تاریخ انتشار: 20دي1394|23:05

| کد خبر: 82080

تصویب برخی از مواد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

وکیل ملت: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب برخی از مواد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش وکیل ملت، رمضانعلی سبحانی فر به نشست عصر یکشنبه کمیسیون متبوعش اشاره کرد و افزود: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شد.
وی ادامه داد : مواد 12 و 13 لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رعایت برخی اصلاحات به تصویب رسید.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به دستورکار دیگر کمیسیون متبوعش اشاره کرد و افزود: بررسی طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی دستور دیگر این کمیسیون بود.

**ایرادات طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و نحوه انتصاب افراد در مشاغل حساس در کمیسیون اجتماعی رفع شد
عباس قائد رحمت سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود، گفت: دراین نشست بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اعاده شده از شورای نگهبان مورد توجه قرار گرفت و ایرادهای وارده به این طرح از سوی شورا، با نظراعضای کمیسیون رفع شد.
وی افزود: درحال حاضربازنشستگان بسیاری در کشور هستند که درمشاغل دیگری نیز فعالیت می کنند، از سوی دیگر جمعیت کثیری از جوانان تحصیل کرده بیکار نیز در جامعه حضور دارند که ایجاد اشتغال برای آنها ضروری است؛ بنابراین بسیاری از مسئولیت های بازنشستگان باید به جوانان واگذار شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور برای جلوگیری از بکارگیری مجدد بازنشستگان در مشاغل دولتی است، تصریح کرد: البته عدم بکارگیری بازنشستگان در برخی موارد استثنا و آنهایی که قانون تعیین می کند کارایی ندارد، بنابراین دراین جلسه بحث هایی نیز در مورد استثناها صورت گرفت که درآینده نزدیک در صحن علنی مجلس مجددا بررسی می شود.
قائد رحمت با اشاره به به اینکه درماده 71 قانون خدمات کشوری مقامات مورد نظر در این طرح تعریف شده اند، گفت: ایراد شورای نگهبان مبنی بر منافات برخی مواد این طرح با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بود که این ایرادات درکمیسیون رفع شد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخی مواد طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس نیز درجلسه امروز کمیسیون رفع ابهام شد، گفت: در این این مواد با درنظرگرفتن برخی استثناها بررسی شد، زیرا نماینده قوه قضاییه تاکید داشت که مقامات این قوه باید از این طرح استثنا شوند، اما نمایندگان به این نکته تاکید کردند که باید جامعیت و مانعیت قانون را درنظرداشت.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top