آیا دست‌های پشت پرده بابک زنجانی نیز محاکمه می شوند؟

وکیل ملت: رئیس کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی،با تاکید برضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی از سوی قوه قضاییه،گفت: هیچ تضمینی برای پرداخت بدهی این متهم بعد از آزادی وجود ندارد.

تاریخ انتشار: 21دي1394|11:36

آیا دست‌های پشت پرده بابک زنجانی نیز محاکمه می شوند؟
| کد خبر: 82350

سیدحسین دهدشتی در گفت و گو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی از سوی قوه قضاییه، گفت: فرصت یک‌ماهه متهم برای پرداخت بدهی‌های خود به اتمام رسیده؛ از این رو لازم است رسیدگی به پرونده وی در اسرع وقت انجام شود.

ادعای پرداخت بدهی از سوی بابک زنجانی ریشه‌ای دو ساله دارد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ادعای پرداخت بدهی از سوی بابک زنجانی ریشه‌ای دو ساله دارد، افزود: اگر این متهم قصدی برای پرداخت بدهی خود را داشت تاکنون این موضوع انجام گرفته بود.
وی با اشاره به اظهارات وکیل متهم نفتی در خصوص آزادی وی و پرداخت بدهی‌هایش، تصریح کرد: هیچ تضمینی برای پرداخت بدهی این متهم بعد از آزادی وجود ندارد.

دهدشتی با بیان اینکه از دو سال قبل تاکنون بابک زنجانی ادعای پرداخت بدهی را دارد،اما هنوز ریالی از سوی وی پرداخت نشده است، گفت: 80 درصد پول‌های این متهم خارج از کشور بوده و در صورت خروج وی به بهانه بازگشت بدهی‌ها هیچ تضمینی دیگر برای بازگشت وی وجود نخواهد داشت.

هیچکس حاضر به تضمین بابک زنجانی نیست

وی ادامه داد: باید دید آیا کسی حاضر به تضمین بابک زنجانی است یا خیر؛ بعد باید در خصوص وجاهت قانونی فرد ضامن نیز باید بررسی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی تاکنون با توصیه‌های برخی افراد سرشناس چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی باز است، تاکید کرد:‌ دست‌های پشت پرده در پرونده بابک زنجانی بسیار است.

شائبه‌های حمایت از متهم نفتی

وی تاکید کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی برخی شائبه‌ها در خصوص حمایت دست‌های پشت پرده از این متهم نفتی را از بین می‌برد.

دهدشتی ادامه داد: قوه قضاییه با عوامل دخیل در پرونده بابک زنجانی با صراحت بیان برخورد می کند.

رئیس کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، یادآور شد:‌ به طورحتم می‌توان با جدیت بیشتر تمامی بدهی‌های بابک زنجانی به بیت‌المال را بازگرداند./

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top