کاهش یک نیمسال تحصیلی و درنتیجه کاهش 10 میلیون تومانی دوره دکتری دانشگاه آزاد

وکیل ملت: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد تاکید کرد: این دانشگاه برای دانشجویان ورودی مهرماه 94 به بعد، مجموع دروس نظری و رساله را از 44 واحد به 36 واحد کاهش داده و این امر باعث کاهش یک نیمسال تحصیلی و درنتیجه کاهش حدود 10 میلیون تومانی شهریه می شود.

تاریخ انتشار: 22دي1394|10:09

کاهش یک نیمسال تحصیلی و درنتیجه کاهش 10 میلیون تومانی دوره دکتری دانشگاه آزاد
| کد خبر: 82829

به گزارش وکیل ملت دکتر حسین زاده لطفی با بیان این مطلب، گفت: 8 واحد کاهش یافته شامل 4 واحد نظری و 4 واحد رساله به طور متوسط است.

 

وی با تأکید بر اینکه گذراندن 10 واحد جبرانی موردنظر الزامی نیست، گفت: گذراندن 4 واحد الزامی است و مابقی 6 واحد در صورت عدم کسب 33/33 درصد دروس کنکور دکتری تخصصی الزامی می شود که شهریه این 10 واحد، برمبنای کارشناسی ارشد محاسبه می شود. مبلغ ذکر شده به مراتب کمتر از شهریه 8 واحد تقلیل یافته دروس دکتری تخصصی است.

 

حسین زاده لطفی ادامه داد: در سالهای اخیر درصد عمده ای از مقالات ارسال شده از طرف دانشجویان تحصیلات تکمیلی به مجلات معتبر به دلیل ضعف زبان و عدم رعایت اصول تحقیق و نگارش مقاله، توسط ناشرین معتبر دنیا مردود می شود. بنابراین قرار گرفتن 4 واحد جبرانی «روش تحقیق پیشرفته» و «زبان تخصصی پیشرفته» به صورت الزامی برای همه دانشجویان دکتری تخصصی به دلیل بالا بردن سطح معلومات دانشجویان جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر بوده است.

 

وی افزود: تعداد زیادی از دانشجویان ورودی مهرماه 94 به دلیل داشتن حداقل کیفیت دروس آزمون مطابق بخشنامه مشمول 6 واحد جبرانی نشده اند. اصولاً این 6 واحد جهت ارتقای سطح علمی پایه ای دانشجویان تعریف شده است که قبلاً به صورت غیررسمی اما قانونی در اختیار گروه ها بوده و توسط برخی گروه ها ارائه می شده است.

 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با بیان اینکه اگر یک گروه آموزشی یا واحد دانشگاهی بدون بررسی سوابق آزمون دانشجویان، 10 واحد جبرانی را الزامی کرده باشد، خلاف بوده و ملزم به اصلاح آن است، گفت: این دروس بر اساس بخشنامه باید ارائه شود چرا که 6 واحد جبرانی فقط مختص دانشجویانی است که در آزمون ورودی دکتری تخصصی موفق به اخذ حداقل 33/33 درصد نشده اند.

 

حسین زاده لطفی با تأکید بر اینکه طول دوره تحصیلی در دکتری تخصصی افزایش نیافته است، خاطرنشان کرد: هزینه تحصیلی کاهش یافته است و این موضوع باعث افزایش سطح کیفی علمی دانشجویان خواهد شد و همینطور موجب افزایش تولید علمی باکیفیت کشور در سطح ملی و بین المللی می شود.

دسته بندی خبر روز , آموزش حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 29

دكتري ٩٤- ديلمقاني
|
22دي ماه 1394
11
13
چرا دروغ مي نويسين! ١٠ ميليون با اين جبراني ها اضافه شده نه كم!!! زير ٣٣ درصد ها پس چي ميشه؟! حداقل ٩٠٪‏ كلاس بايد جبراي بگذرونن. روش تحقيق و زبان تخصصي اجباري كه وسط ترم بخشنامه كردين و دوباره از ارشد بايد بخونيم يك ترم اضافه ميكنه يا كم!؟
mk
|
22دي ماه 1394
11
10
کسی که سالها نتونسته زبانش رو خوب کنه با یک واحد درسی در طول یک ترم چطور میتونه زبان خودشو به سطح مطلوب برسونه اصلا منطقی نیست
ضمنا درباره روش تحقیق هم اگر بحث دلسوزی برای مقالاتمونه حداقل پول درس رو نگیرید چون قبلا در دوره ارشد پرداخت شده
دانشجو
|
22دي ماه 1394
4
8
باسلام
دانشگاه ازاد با تصویب و اجرای بخشنامه دروس جبرانی برای ورودی 94 نقض قانون کرده است زیرا مصوبه مربوط به 7مهر و بعد از شروع ترم است و هیچ اطلاع رسانی نیز نشده بود در دفترچه
دانشگاه ازاد بعتر است برای بالا بردن سطح دانشجویان تعداد ورودیها و...دیگر مسایل را کنترل کند
بهرام
|
22دي ماه 1394
4
7
درجواب حضرت عالی مطالب زیر به عرض می رسد:
الف.واحدهای جبرانی در اموزش عالی تعریف دارد و اگر دانشجو درسی را نگذرانده باشد و یا تغییر گرایش داده باشد مشمول این واحد ها می شود . در کجای دنیا این اتفاق افتاده که درسی را با ۱۹ گذرانده باشی بعد دوباره بخوای دقیقا همون درس را پاس کنی؟؟
ب.اگر دانشگاه ازاد میخواست برای تعیین دروس جبرانی ملاک ۳۳ درصدی تعیین کند باید در دفترچه ثبت نام یا در روز ازمون اعلام می کرد این در حالی است که حتی در روز ثبت نام هم خبری نبود و دقیقا یک ماه قبل و در اغاز نیمسال دوم این بحث مطرح شد.
به شخصه اگر می دانستم ۱۰ واحد ارشد را باید دوباره پاس کنم هیچ وقت ثبت نام نمی کردم
ج. رسیدن به ۳۳ درصد در دروس رشتهای فنی و مهندسی بسیار مشکل است چنانچه که در واحد علوم تحقیقات که بنده مشغول هستم همگی مشمول دروس زورکی شده اند
د.بزرگترین اشتباه این بخشنامه صدور ان پس از ثبت نام است و الان هم که می خوایم انصراف بدیم از ما طلب خسارت می کنند
پاسخ دادن
بابك
|
22دي ماه 1394
4
8
با سلام از شما كه حقوقدان هستيم مي پرسم ايا مي شود بدون اعلان قبلي و ١٠ ماه بعد از ازمون به نمرات ان استناد كرد و با اين ملاك دانشجويان را مجبور به گذراندن مجدد دروس ارشد كرد؟
شما كه حقوق دان هستيد به داد ما برسي
فاطمه
|
22دي ماه 1394
4
7
سلام. دانشگاه ازاد با در نظر گرفتن 10 واحد جبرانی نه تنها هزینه را کم نکرد بلکه 10 میلیون هزینه و حداقل یک نیمسال تحصیلی به دانشجویان دکتری اضافه کرد. این بخشنامه غیرقانونی و غیر شرعی است زیرا بعد از ثبت نام دانشجویان ورودی 94 ابلاغ شده است.
shima
|
22دي ماه 1394
4
8
سلام. منظور کردن 33.33 درصد برای رشته فنی و مهندسی به دور از انصاف است. هیچ کدام از دانشجویان هم ورودی من این درصد را کسب نکرده اند.
sara
|
22دي ماه 1394
4
8
نگران تولید علم هم نباشید اساتید حداکثر فشار رو روی دانشجو دارن . من در واحد نجف آباد درس میخونم نمره مقاله 8 نمره از 20 نمره در نظر گرفته شده است.
نیما
|
22دي ماه 1394
4
7
با سلام
جناب آقای حسین زاده
ظاهرا شما در ایران زندگی نمی کنید و اط دانشگاههای تحت ار خودتون هم بی خبرید!!!!!!!!!!
پس یک لطف بکنید و از روی صندلی بلند شوید و در ایران یک دوری بزنید!!!!!!
جواب شما فقط یک جمله است:
امتحان جامع در بخنشامه شما شده ترم چهارم قبلا ترم سوم بود!!!!
همین یک ترم هم شهریه اضافه شده است و هم زمان

تمام
مسعود
|
22دي ماه 1394
1
3
با سلام اینجانب بیش از 3 مقاله ای اس ای دارم و زبانم هم خوبه. اون شخصی که اقدام به تدوین این مقاله کرده و کمیته مصوب و امضا و ابلاغ کننده این بخش نامه جبرانی مشکل دارند شک نکنید، مورد دوم وقتی چیزی اجباری میشه یک ظلم مضاعفی هست چون قبلا اطلاع رسانی نشده بود، کافر ه را به کیش خود پندارد
دانشجو
|
22دي ماه 1394
0
4
برای درس روش تحقیق اگر دانشجویی مشکل در مقاله نویسی داشته چطور تونسته توی مصاحبه قبول شه! پس اونایی که توی مصاحبه قبول شدن مشکلی از این بابت ندارن. در مورد زبان هم که همه دانشجویان باید قبل از امتحان جامع مدرک زبان ارایه بدن پس منطقی پشت واخد زبان نیستش.در مورد جبرانی ها هم باید بگم که حتی دانشجویان ارشد هم جبرانی ندارن چطور میشه دانشجوی دکتری باید جبرانی بگذرونه!!!!!
دانشجوی دکتری
|
22دي ماه 1394
0
3
بسم‌ الله الرحمن الرحیم
در خصوص اطلاعیه که دانشگاه ازاد برای کاهش‌واحدها اعلام‌کرده چند نکته زیر قابل تامله
اول: تعداد واحد ها ۴۴ نبوده بلکه ۴۲ بود
دوم: کاهش تعداد واحدهای پایان‌نامه بنا بر بخشنامه صریح وزارت علوم به حداکثر ۱۸ واحد بوده نه لطف دانشگاه ازاد
سوم: ضریب ۳۳ درصد برای دروس جبرانی برای تمامی رشته اعم‌مهندسی و علوم انسانی و‌غیره یکسان‌در نظر گرفتهشده که صحیح نیست چون حتی نفر اول هم‌در رشته های فنی مجبور به گذراندن این دوره میشه
چهارم: دانشگاه دلیل ارایه این بخشنانه رو ضعف و رد شدن مقالات برخی از دانشجو ها اعلام کرده نه همه خیلی از دانشجو ها هم به زبان انگلیسی مسلط هستن و هم اصول نگارش مقاله بلدند چون چندین‌مقاله isi هم دارند ایا انها هم باید دوباره سر‌کلاس زبان و‌مقاله نویسی بنشینند
وپنجم و از همه مهم تر: این بخشنامه بدون اطلاع قبلی و‌وسط ترم اعلام شده شایسته است برای سال بعد و‌با اطلاع قبلی اجرا شود
نسترن
|
22دي ماه 1394
0
3
با سلام و عرض ادب،كاهش واحد ها ابلاغيه از طرف وزارت علوم بوده است نه به عنوان لطفي از دانشگاه آزاد،بخشنامه جديد در ارتباط با ورودي هاي دكتري ٩٤،پس از شروع ترم ابلاغ شده كه در صورت مشخص بودن آن در دفترچه زمان ثبت نام ،برخي از دوستان ثبت نام نمي كردند،نه اين كه در حال حاضر حتي انصراف هم كلي هزينه بر باشد،مورد نهايي در اين ارتباط است كه اگر اين بخشنامه در دفترچه سال ٩٣نوشته مي شد،دانشجويان كاملا مطلع مي شدند كه نبايد درصد زير ٣٣٪‏داشته باشند و سوالات نيز پس از آزمون بررسي مي شد كه از لحاظ سطح سوالات بررسي گردد.
دانشجويان دكتر تحصيل كرده دردانشگاه هاي همين مرز و بوم هستند و فرض بر اين بوده كه صلاحيت ورود به اين دوره را داشتند كه توسط دانشگاه آزاد پذيرفته شدند،پس اولا به دانشگاه كشور سپس به دانشجويان احترام بگذاريد.
با تشكر
account
|
22دي ماه 1394
0
4
دروغ تحویل مردم ندین.رتبه های زیر 20که درصداشون بالاست جبرانی بهشون دادن بدون اینکه بررسی کنند. واحد علوم تحقیقات تهران چنین بخشنامه ای را اجرا نکرد وبه همه دانشجوها 10واحد جبرانی داده است
من
|
22دي ماه 1394
1
5
دانشجویی که مقاله نویسی بلد نیست و نیاز به جبرانی زبان و روش تحقیق داره چجوری تو آزمون دکتری قبول شده؟!!!
دانشجو
|
22دي ماه 1394
0
3
بسم‌ الله الرحمن الرحیم
در خصوص اطلاعیه که دانشگاه ازاد برای کاهش‌واحدها اعلام‌کرده چند نکته زیر قابل تعمله
اول تعداد واحد ها ۴۴ نبوده بلکه ۴۲ بود
دوم کاهش تعداد واحدهای پایان‌نامه بنا بر بخشنامه صریح وزارت علوم به حداکثر ۱۸ واحد بوده نه لطف دانشگاه ازاد
سوم ضریب ۳۳ درصد برای دروس جبرانی برای تمامی رشته اعم‌مهندسی و علوم انسانی و‌غیره یکسان‌در نظر گرفتهشده که صحیح نیست چون حتی نفر اول هم‌در رشته های فنی مجبور به گذراندن این دوره میشه
چهارم دانشگاه دلیل ارایه این بخشنانه رو ضعف و رد شدن مقالات برخی از دانشجو ها اعلام کرده نه همه خیلی از دانشجو ها هم به زبان انگلیسی مسلط هستن و هم اصول نگارش مقاله بلدند چون چندین‌مقاله isi هم دارند ایا انها هم باید دوباره سر‌کلاس زبان و‌مقاله نویسی بنشینند
وپنجم و از همه مهم تر این بخشنامه بدون اطلاع قبلی و‌وسط ترم اعلام شده شایسته است برای سال بعد و‌با اطلاع قبلی اجرا شود
من
|
22دي ماه 1394
0
6
وکیل ملت یا وکیل دانشگاه آزاد؟؟؟!!!!
مرتضی
|
22دي ماه 1394
0
4
آقای معاون اصلا میدونید چی دارید میگید.رتبه 1 رشته مهندسی معدلش به 30 نمیرسه شما برا خودتون عدد استخراج کردید.اصلا تو دکتری جبرانی یعنی چی ؟
کسی که دوره فوق لیسانس پایان نامه دفاع کرده خودش بلده چطوری تحقیق کنه روش تحقیق یعنی چی؟جمع کنید این مسخره بازی رو.اون کس که به مرحله پایان نامه برسه انقدر پیشرفت کرده که از زبان تخصصی خودش سر در بیاره.شما اگه خیلی زرنگید این درسها رو رایگان کنید اون وقت همه راضی خواهند بود.شما با این کارتون نه تنها مدت دکتری رو طولانی میکنید بلکه 10 ملیون باید بیشتر هم ما بدیم.
حیدری
|
22دي ماه 1394
0
5
با سلام وقتی امدیم انتخاب واحد کنیم گفتند سه ترم شش واحدی بردارید و ترم چهار هم امتحان جامع وخبری از جبرانی که الان خودتان میگید ترم یک باید بگذرانید نبود و حالا با این اوصاف تازه ترم پنج میرسیم به امتحان جامع واقعا شما چطوری میگید ترم ها کوتاهتر شده واقعا حساب کتاب کردید درخواست دارن بررسی کنید که در غیر این واقعا ظلم هست که در حق ما انجام می دهید
علوم تفريحاتي
|
22دي ماه 1394
0
4
چه جالب هيچكس نظر مثبتي نداره! خخخخخخخخخ
دانشجوی بی پناه
|
22دي ماه 1394
0
2
در خصوص اطلاعیه که دانشگاه ازاد برای کاهش‌واحدها اعلام‌کرده چند نکته زیر قابل تامله
اول: تعداد واحد ها ۴۴ نبوده بلکه ۴۲ بود
دوم: کاهش تعداد واحدهای پایان‌نامه بنا بر بخشنامه صریح وزارت علوم به حداکثر ۱۸ واحد بوده نه لطف دانشگاه ازاد
سوم: ضریب ۳۳ درصد برای دروس جبرانی برای تمامی رشته اعم‌مهندسی و علوم انسانی و‌غیره یکسان‌در نظر گرفتهشده که صحیح نیست چون حتی نفر اول هم‌در رشته های فنی مجبور به گذراندن این دوره میشه
چهارم: دانشگاه دلیل ارایه این بخشنانه رو ضعف و رد شدن مقالات برخی از دانشجو ها اعلام کرده نه همه خیلی از دانشجو ها هم به زبان انگلیسی مسلط هستن و هم اصول نگارش مقاله بلدند چون چندین‌مقاله isi هم دارند ایا انها هم باید دوباره سر‌کلاس زبان و‌مقاله نویسی بنشینند
وپنجم و از همه مهم تر: این بخشنامه بدون اطلاع قبلی و‌وسط ترم اعلام شده شایسته است برای سال بعد و‌با اطلاع قبلی اجرا شود
وکیلی
|
22دي ماه 1394
0
2
سلام، بهتره روند قانونی اعتراض رو بریم،چون نقض قانون شده، وگرنه فایده ای نداره
مینا دانشجوی دکتری ازاد
|
22دي ماه 1394
0
1
همین جوری شهریه ای ترمی 14 میلیونی دانشگاه آزاد از دانشجو گرفته می شود که د45 میلیون فقط پول پایان نامه از دانشجوی بیچاره می گیرند و هیچ امکانات ازمایشگاهی و هیچی هم دانشگاه نداره تازه باید برویم خارج از دانشگاه التماس کنیم که با این شرایط عدم حمایت مالی از سوی دانشگاه ازاد !!!و شرط مقاله دو تا به اسم دانشگاه !!!هیچ جا قبول نمی کنند که پایان نامه بگذرونیم تازه ترمی 6 میلیون تمدید پایان نامه باید بدهیم به جای این که از شهریه ها را کم کنند یا اینکه قوانین دفا را درست کنند تازه شهریه ها را بالا می برند این تو روز روشن دزدی است واقعاکه
حسين
|
23دي ماه 1394
0
1
با سلام اولا اين بخشنامه چرا در اذرماه اعلام شده از اول ميدانستيم ثبت نام نميكرديم من از مشهد هفته اي دويست هزارتومن كرايه ميدم يه ترم اضافه هم بايد بيام واقعا ستمه
دانشجوی دکتری
|
23دي ماه 1394
0
1
با سلام
اولا بخشنامه شما درست بعد از ثبت نام و شروع سال تحصیلی ابلاغ شد،دوم اینکه آنقدر به فکر گرفتن 10میلیوتومان ازهردانشجوهستید دررررست فکر نکردید که چه بخشنامه ای باید بنویسید و ابلاغ کنید، دانشجوی دکتری رو که نمیشه گول زد،ضعف علمی دانشجوی دکتری یعنی چی!!!؟ مگه شما مصاحبه نکردید؟ اگر واقعا نگران ضعف علمی ما دانشجویان دکتری هستید آزمایشگاه ها را برای ما فراهم کنید چون ماها باید برای گذراندن تز آنقدر در دانشگاهها دولتی و موسسه های خصوصی عجز و التماس کنیم وباااااز خدااااااااااااا تومان بپردازیم تا بتوانیم تز را بگذرانیم، در صورتیکه پول را دانشگاه آزاد از ما گرفته!!!! ، لطفا بذارید ما نفس بکشیم ، ما از مسئولین دانشگاه میخواهم که به این وضع رسیدگی کنند یا اگر مسئولین این کار را نمیکنند از جناب آقای رئیس جمهور تقاضای رسیدگی به این وضع را داریم.
یک ورودی ۹۴
|
23دي ماه 1394
0
1
چقدر راحت دروغ!!
مگه با بچه طرف هستن؟؟!!
لاله رنجی
|
23دي ماه 1394
0
3
با سلام و احترام، بخشنامه جدید حکم ما سبق را پیدا نمیکنه،اگربه طور یقین قصد اجرایی کردن آن برای ورودیهای 94 دارید،خواهشمند است شهریه پرداختی ترم اول ورودی های مذکور را مسترد کنید،زیرا با این شرایط ثبت نام و جذب نشدیم و انصراف خواهیم داد. در غیر این صورت اقدامات قانونی و حقوقی علیه دانشگاه آزاد با توجه به شرایط اقتصادی و تورم لجام گسیخته کنونی معمول می گردد.
سلیمانی
|
23دي ماه 1394
0
1
با سلام
ما بر اساس قوانین و مقررات موجود در آن زمان ثبت نام کرده،لذا این ابلاغ خلاف قانون می باشد،تا جای که اطلاع دارم بنده و تمام همکلاسی اینجانب،در شرایط تخلفی که در دی ماه سال جاری برای ترم قبل تصمیم گرفته می شود...از ادامه تحصیل انصراف داده،و حاضر به ادامه تحصیل نمی باشیم،معمولا تمام دنیا اول قانون می گذارند بعد اجراش می کنن نه بالعکس....می توانید با سطح کیفیت جذب این موضوع را حل کنید نه در تمام دانشگاهها به صورت بدون حد و مرز دانشجو می گیرید

خلفی که
Saman
|
27دي ماه 1394
0
2
چه فرقى ميكنه خودشون دكتراى افتخارى گرفتن ، بعد حالا بخاطر اينكه جوونا نيان اين ميزا رو كه بهشون چسبيد ن و نگيرن هزارتا دليل ميارن اين سياست بجايى نميرسه اين ميزا به كسى وفا نكرد

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top