تاریخ انتشار: 22دي1394|11:50

| کد خبر: 82929
رئیس کل دادگستری استان البرز:

زمینه سازی برای استفاده از ظرفیت داوری در حل دعاوی

وکیل ملت: فاضلیان از آماده سازی دستگاه قضایی استان البرز برای استفاده از ظرفیت داوری خبر داد و گفت: بخش قضایی را با برگزاری دوره‌های مختلف آماده می‌کنیم تا زمینه برای توسعه داوری در استان آماده شود که البته نیازمند تدوین اساسنامه هستیم.

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان در کارگاه آموزشی تبیین جایگاه نهاد داوری در دادگاهها با حضور قضات شعبات تجدیدنظر دادگستری کل استان با تبیین اهمیت داوری گفت: بحث داوری یکی از مباحث راهگشا برای دستگاه قضایی است که می‌تواند به کاهش ورودی به دستگاه قضایی کمک کند.

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه بیان کرد: بخش عمده‌ای از جامعه، اطلاعات کاملی از فواید داوری برای رسیدگی به اختلافات ندارد که با افزایش آگاهی‌ها می‌توان این ظرفیت را فعال کرد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان از آماده سازی دستگاه قضایی استان برای استفاده از این ظرفیت خبر داد و اظهار داشت: بخش قضایی را با برگزاری دوره‌های مختلف آماده می‌کنیم تا زمینه برای توسعه داوری در استان آماده شود که البته نیازمند تدوین اساسنامه هستیم.

وی با اشاره به وجود برخی کاستی‌ها در قوانین درباره شرایط و ضوابط داوری‌ها، گفت: باید داوری‌ها ساماندهی شوند که عدم توجه به آن می‌تواند مسئولیت بیشتری را متوجه دستگاه قضایی کند ولی با بهره‌گیری از آن و تعریف چارچوب‌ها می‌توان شاهد کاهش بار محاکم بود.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top