توکلی: حاکمیت باید خود را شریک تخلفات پدیده و مؤسسه ثامن الحجج بداند/ مردم به دستگاه‌های حکومتی اعتماد کرده‌اند

وکیل ملت: نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تخلفات مربوط به شرکت پدیده و پردیسبان و همچنین مؤسسه ثامن‌الحجج و میزان و تبلیغات این مؤسسات در صداوسیما، تأکید کرد: حاکمیت باید خود را شریک این خلاف‌ها بداند چراکه آنها از ابزارهای حکومتی سوءاستفاده کرده‌اند.

تاریخ انتشار: 22دي1394|16:30

توکلی: حاکمیت باید خود را شریک تخلفات پدیده و مؤسسه ثامن الحجج بداند/ مردم به دستگاه‌های حکومتی اعتماد کرده‌اند
| کد خبر: 83139

به گزارش وکیل ملت ، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در نشست خبری با خبرنگاران در حاشیه جلسه علنی امروز ـ سه‌شنبه ـ، اظهار کرد: بازار سرمایه بر شاخ اعتماد استوار است، در چند سال اخیر حوادثی در بازار سرمایه به وقوع پیوسته که آثار منفی کوتاه‌مدت و بلندمدتی را در پی دارد.

وی افزود: وجه مشترک این حوادث ناتوانی ایفای برخی تعهدات شرکت‌های تبلیغ شده و مؤسسات مالی و اعتباری است چراکه همگی به نوعی از تأیید حکومت برای خود استفاده کردند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: وقتی شرکت پدیده شاندیز و یا پردیسبان در صدا و سیما تبلیغ می‌شوند یعنی حکومت و اجزای آن این شرکت‌ها را تأیید می‌کنند یا وقتی مؤسسه میزان از نشان قوه قضائیه بر روی سردر خود استفاده می‌کند یا وقتی مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج آرم بانک مرکزی را بر روی در خود نصب می‌کند همگی یعنی تأییدهای حاکمیتی را دارند ولی متأسفانه همگی برای منافع مالی و زرپرستی خود اقدام می‌کرده‌اند. چرا باید به مردم خرده بگیریم آنها به دستگاه‌های حکومتی اعتماد کردند.

توکلی ادامه داد: آن روزی که مؤسسه ثامن‌الحجج یکی پس از دیگری شعبه می‌زد در صورتی که فقط یک تعاونی اعتباری با 6 میلیون تومان سرمایه در سبزوار بود، مسئولان کجا بودند. این مؤسسه اکنون بیش از 500 شعبه دارد چطور می‌شود، اینها را تحمل کرد.

وی تأکید کرد: درباره مؤسسه میزان نسبتا خوب عمل شده است، در مورد پدیده نیز کارهای سنگینی صورت گرفته است و به خصوص آقای دکتر بحرینی راه‌ حل‌های معقولی ارائه کرده‌اند که امیدواریم آقای سیف زمینه اجرایی شدن آنها را فراهم کند. آقای سیف باید بداند که چاره کار وقت تلف کردن نیست.

وی با اشاره به مؤسسه ثامن‌الحجج گفت: یک فرد مسئله‌دار مؤسس این مؤسسه است. از 119 چک برگشتی رفع سوء اثر شده دارد، چه کسانی از این فرد حمایت می‌کنند، هر چه که می‌گذرد با کمال وقاحت به تخلف خود ادامه می‌دهد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: از سال 93 پرونده مؤسسه ثامن‌الحجج در شورای پول و اعتبار مطرح بوده است و در آن زمان شورای پول و اعتبار به این جمع‌بندی رسید که این مؤسسه را تعطیل کند ولی هنوز با وجود پیگیری‌های بانک مرکزی اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. البته بانک مرکزی تلاش‌های زیادی صورت داده است و با اطلاعاتی که من دارم می‌گویم که مسئله قابل حل است. سپرده‌گذاران آرامش خود را حفظ کنند و ابزار دست این فرد جفاکار نباشند.

وی گفت: راه حل پیدا شده شبیه راه حلی است که برای مؤسسه میزان در پیش گرفته‌اند، دستگاه‌های نظارتی نباید اجازه دهند که مؤسس ثامن‌الحجج به تخلفات خود ادامه دهد. باید هر چه سریع‌تر فرآیند بازپس‌گیری حقوق سپرده‌گذاران اجرایی شود چراکه هرچه بیشتر وقت تلف شود تخلفات این مؤسسه بیشتر خواهد شد.

توکلی تصریح کرد: صاحب این مؤسسه با ولخرجی‌های گسترده از چاپ روی پیراهن ورزشی گرفته تا تبلیغات بر روی بیلبورد‌های شهرداری‌ها باعث شده جواب سپرده‌گذاران را ندهد با این وجود من فکر می‌کنم که اکثریت قریب به اتفاق سپرده‌گذاران به حقوق‌شان برسند.

 

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر آنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top