به گزارش وکیل ملت امروز مراسم کلنگ ساخت بیمارستان سوانح سوختگی در موقوفه عمیدی که با حضور وزیر بهداشت، رییس سازمان اوقاف کشور، استاندار تهران و نایب رییس شورای شهر تهران برگزار شد، با انتقاد مردم و ساکنین محلی مواجه شد.

 

ساکنین محلی به ساخت این بیمارستان و مشکلاتی که ممکن است در پی آن به وجود آید، در حضور مسوولان حاضر در مراسم انتقاد کردند. انتقاد مردم محله به از بین رفتن هویت محله باغ صبا و همچنین امکان نشت آلودگی به علت تخصصی بودن بیمارستان سوانح و سوختگی بود.

 

دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در خصوص حواشی احداث بیمارستان 180 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی سوانح سوختگی و ترمیمی عمیدیه، اظهار کرد: همه باید تابع قانون باشیم و با مردم در این خصوص مذاکره کنیم. مردم نیز بپذیرند که شهرشان از این لحاظ مشکل دارد و در عین حال آسیبی نمی‌بینند.

 

هاشمی در حاشیه مراسم کلنگ زنی بیمارستان فوق تخصصی سوانح و سوختگی و ترمیمی موقوفی عمیدیه در خصوص اعتراض مردم محلی برای ساخت این بیمارستان گفت: شهرداری مقرراتی دارد و از نظر بار ترافیکی و نوع کاربری آن، مجوز می‌دهد. اینکه شهرداری برای ساخت این بیمارستان مجوز داده است یا خیر من در جریان نیستم. نظر واقف این بوده است که این زمین باید برای ساخت مرکز درمانی استفاده شود. اوقاف متولی است و اینکه در این زمین بیمارستان باید ساخته شود یا مرکز درمانی یا تحقیقاتی باید مطابق نظر قانون باشد. ممکن است حق با ساکنین باشد و یا برعکس.

هاشمی با بیان اینکه اگر می‌دانستم مردم به ساخت این بیمارستان معترض هستند، نمی‌آمدم، اظهار کرد: منافع مردم مهم است. حضور ما در جایی که موضوع ساخت این بیمارستان مورد توافق نیست، درست نبود. ما باید در این موضوع با مردم مذاکره کنیم تا آنها بپذیرند که شهرشان از این نظر مشکل دارد و در عین حال آسیب نمی‌بینند.

دسته بندی حقوق اجتماعی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top