تاریخ انتشار: 22دي1394|23:50

| کد خبر: 83304

انتشار سند محرمانه درباره برنامه هسته ای ایران پیش از انقلاب + تصویر

وکیل ملت: نشریه امریکایی "نیوزویک" با دسترسی به اسناد محرمانه طبقه بندی نشده آرشیو ملی امریکا به سندی دست یافته که نشان می دهد ایران چگونه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه هسته ای خود را توسعه داده بود و برای دفاع از آن استدلالاتی را مطرح کرده بود.

نشریه امریکایی "نیوزویک" با دسترسی به اسناد محرمانه طبقه بندی نشده آرشیو ملی امریکا به سندی دست یافته که نشان می دهد ایران چگونه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه هسته ای خود را توسعه داده بود و برای دفاع از آن استدلالاتی را مطرح کرده بود.

به گزارش خرداد، نیوزویک اشاره می کند که در آن زمان نیز ایران بر حق خود برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای تاکید کرده بود. در بخشی از این سند امده است:"طرفین با یکدیگر به توافق رسیده اند که برای بازفرآوری مواد هسته ای مورد نیاز ایران این مواد در تاسیسات در دسترسی برای امریکا باشند و ایران نیز حق انحصاری برای کسب اطلاع از نتیجه آن را داشته باشند. اگر چنین تاسیساتی در دسترسی نبودند ایران مواد را به دولت امریکا و یا اشخاص صاحب اقتدار طبق این توافق نامه تحویل خواهد داد".

در بخش دیگری از این سند آمده است که پس از آن که مواد هسته ای از سوی ایران به امریکا تحویل داده شدند ایران میزان اورانیوم غنی شده ای را در سطح ایزوتوپ یو -235 دریافت خواهد کرد که ارزش استفاده برای تولید انرژی را خواهد داشت.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top