دلایل سفر کربلای مرتضوی را خواهم گفت/ قوه قضائیه در برخورد با متهمان تبعیض قائل نشود

وکیل ملت: عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: انتقاد ما به سیستم قضایی است و انتظار داریم به گونه‌ای با متهمان برخورد شود که تبعیضی صورت نگیرد.

تاریخ انتشار: 23دي1394|17:55

دلایل سفر کربلای مرتضوی را خواهم گفت/ قوه قضائیه در برخورد با متهمان تبعیض قائل نشود
| کد خبر: 83821

سیدحسین دهدشتی با اشاره به نامه اخیر سعید مرتضوی اظهار داشت: فراکنی شیوه همیشگی مرتضوی در مواقعی است که تحت فشار قرار می‌گیرد و بحث ما این است که باید در دادگاه پاسخگو باشد.

او ادامه داد: برخی از فرافکنی‌های اخیر مرتضوی در این نامه، بخشی از اتهام‌های جدیدی است که پس از بررسی اتهام‌های گذشته باید مورد بررسی قرار بگیرد، چراکه او در این نامه دو قوه قضاییه و مقننه را زیرسوال برده، اتهام‌هایی به نمایندگان وارد کردهاست.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان این‌که باید اجازه دهیم روند طبیعی دادگاه طی شود، یادآور شد: در صورت لزوم ما هم صحبت‌های بسیاری داریم و اگر نیاز به مدارک جدید باشد، در فرصت مقتضی ارائه خواهیم کرد.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره حضور در دادگاه به همراه بادیگارد مسلح و تکذیب این مسئله از سوی مرتضوی، گفت: کسانی که در دادگاه حضور داشتند، این مسئله را تایید می‌کنند و تکذیب آن ازسوی مرتضوی هم طبیعی است، با این وجود، انتقاد ما به سیستم قضایی است و انتظار داریم به گونه‌ای با متهمان برخورد شود که تبعیضی صورت نگیرد.

عضو کمیته تحقیق‌وتفحص از سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: شیوه مرتضوی این است که مدعی برخی مسائل شود و حتی در سفر کربلا هم با محافظ حضور یافته بود، البته اگر لازم باشد درباره دلیل سفر کربلای او هم صحبت خواهیم کرد ولی آن‌چه مسلم است این است که اگر کسی برای زیارت به کربلا برود، نیاز به این‌که عکس بگیرد و مکرر اعلام کند که به این سفر رفته یا با عراقی‌ها عکس یادگاری بگیرد، ضرورت ندارد.

دهدشتی در پاسخ به سوال دیگری درباره احکام صادره توسط مرتضوی در دادگاه مطبوعات در دوران اصلاحات نیز گفت: بنابر حکم دادگاه، آقای مرتضوی با انفصال از خدمت و محرومیت از قضاوت روبرو شده و این حکم به این معنا است که او صلاحیت قضاوت را ندارد و باتوجه به روند بیش از حد سریع پرونده‌های مطبوعاتی که توسط مرتضوی صدور حکم شده، این ابهام وجود دارد که شاید بهتر است درباره آن قضاوت‌ها تجدیدنظر به عمل آید.

نماینده مردم آبادان اضافه کرد: باتوجه به این‌که ممکن است در روند صدور حکم آن پرونده‌ها حقوق برخی از افراد ضایع شده‌باشد، رسیدگی مجدد پرونده‌های مطبوعاتی آقای مرتضوی که بنابر ادعای او با جسارت بسیار تعیین تکلیف شده، ضروری است و باید هرچه سریع‌تر روشن شود.

دهدشتی در پایان تصریح کرد: ما قصد داریم، به نوبت جلو برویم و آن‌چه درحال حاضر اهمیت دارد همین پرونده تامین اجتماعی آقای مرتضوی است و هر زمانی گزارش مبنی بر تخلف‌های دیگر مرتضوی به دستمان برسد، طبیعتاً ورود خواهیم کرد.

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top