تاریخ انتشار: 24دي1394|15:20

| کد خبر: 84202

موضع جدید دولت درباره توقیف «یالثارات»

وکیل ملت: وزیر ارشاد درباره لغو امتیار هفته نامه یالثارات گفت: نشریه یالثارات با توجه به تذکرات مکرری که در طول سال گذشته و امسال دریافت کرده بود و نیز مجموعه مقالات و مطالبی که درج کرد، نشان دهنده آن بود که گردانندگان این نشریه، اصرار به تخلف دارند.

به گزارش وکیل ملت  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کرد: سیاست دولت، بحث آزادی بیان است چه در محیط های دانشگاهی و سخنرانی ها و از هر طرف باید فضا باز باشد، برای اینکه افراد بتوانند سخن خود را بگویند.

وی ادامه داد: در حوزه کتاب نیز به همین ترتیب، بسیاری از کتاب هایی که در گذشته به دلایل واهی توقیف شده بودند، در دولت یازدهم، مجوز چاپ گرفتند.

* گردانندگان یالثارات، اصرار به تخلف دارند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اینکه قانون مطبوعات، مجموعه ای از تخلفات را ذکر کرده، گفت: این مجموعه تخلفات، با مجازات های خاص خود است و بعضی از این مجازات ها ، مستوجب تذکرات یا توقیف و یا لغو پروانه است.

جنتی افزود: البته نوع تخلفات، متفاوت است؛ نشریه یالثارات با توجه به تذکرات مکرری که در طول سال گذشته و امسال دریافت کرده بود و نیز مجموعه مقالات و مطالبی که درج کرد، نشان دهنده آن بود که گردانندگان این نشریه، اصرار به تخلف دارند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، هیأت نظارت بر مطبوعات تصمیم به لغو پروانه گرفت چون یکی از مواردی که هیات نظارت مجاز به لغو پروانه است، در جایی است که رسانه حتما اصرار به تخلف داشته باشد.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top