به گزارش ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این آزمون ساعت 30: 9 دقیقه صبح امروز /جمعه/ برگزار و 9 هزار و 300 نفر متقاضیان سردفتری ازدواج در سطح کشور به صورت متمرکز در سه حوزه امتحانی درشهر تهران با هم به رقابت پرداختند.
بر اساس این گزارش از تعداد کل داوطلبین، هشت هزار و 835 داوطلب سردفتری اهل تشیع و 465 داوطلب اهل تسنن می باشند.
همچنین از تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون دو هزار و 644 نفر دارای مدرک حوزوی و 6 هزار و 653 نفر دارای مدرک دانشگاهی هستند.
براساس این گزارش: تعداد دفاتر مورد نیاز حوزه های ثبتی سراسر کشور 402 دفتر ازدواج می باشد که از این تعداد 360 دفتر برای اهل تشیع و تعداد 42 دفتر برای اهل تسنن است.
دراجرای ماده 2 نظام نامه انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق، آزمون مذکور از بین متقاضیان دارای مدرک کارشناسی در رشته های تحصیلی حقوق، الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری و مدیریت ثبت، دارندگان مدرک حوزوی سطح دو از حوزه علمیه قم، اصفهان و خراسان رضوی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، دانشکده الهیات دانشگاه تهران و دارندگان مدارک افتاء ازمراجع مسلم اهل سنت مورد تایید رئیس قوه قضاییه که متقاضی تأسیس دفترخانه ازدواج می باشند ، برگزار شد.
همچنین محمد مهدی انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور در یکی از حوزه های برگزاری آزمون مذکور، ازنزدیک از روند برگزاری آزمون بازدید کرد که در این بازدید، حسنی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ازدواج و طلاق و دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران وی را همراهی می کردند.

دسته بندی حقوقی , آموزش حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top