محمد جواد حق شناس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران در مورد وضعیت برسی صلاحیت ها و اعلام آن به داوطلبین گفت: هنوز به صورت رسمی به ما اعلام نشده است که رد صلاحیت شده ایم، اما در لیستی که شورای نگهبان  و فرمانداری از تأیید صلاحیت شدگان منتشر کرده اند، در حوزه انتخابی تهران تنها نام 4 اصلاح طلب دیده می شود و محمد رضا عارف، علیرضا محجوب، مصطفی کواکبیان و سهیلا جلودار زاده  تنها کسانی هستند که از لیست اصلاح طلبان تأیید شده اند.

وی ابراز عقیده کرد: نبودن اسامی کاندیداهای دیگر در این لیست به معنای رد صلاحیت آنها است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین در مورد وضعیت اصلاح طلبان در شهرستان ها خاطر نشان کرد: در دیگر استان ها نیز وضعیت همین گونه  و در برخی از آنها شرایط اسفناکتر است؛ به طوری که در بعضی  از مناطق حتی یک نماینده اصلاح طلب هم تأیید صلاحیت نشده است.

حق شناس  در خصوص اقدامات اصلاح طلبان بعد از این رد صلاحیت های گسترده تصریح کرد: امشب جلسه ای در شورای عالی سیاست گذاری داریم که در مورد این مسئله صحبت و تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما به هر جهت طبق قانون ما اعتراض هایمان را به این نحوه برسی صلاحیت ها انجام خواهیم داد و مدعی شد: ولی هیئت نظارت بر انتخابات در صورت اصرار به تداوم این روش، عملاً مانع  یک انتخابات رقابتی برای مردم و کشور خواهند شد.

محمد جواد حق شناس در پایان در پاسخ به این سوال که آیا این رد صلاحیت ها شامل طرفداران دولت و اعتدالیون نیز می شود گفت: اطلاع دقیق من در مورد اصلاح طلبان است اما در لیست تأیید شده ها به جز 4 نفری که نام بردم شخص سرشناس دیگری وجود ندارد.

جماران

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top