به گزارش وکیل ملت با ترفندهای ریاضی می‌توانید سن و شماره پا دوست و همراهتان را متوجه شوید. برای این کار از دوست‌تان بخواهید که شماره کفشش را در نظر بگیرد. بعد آن عدد را در عدد 5 ضرب کند.

اکنون حاصلضرب  را با عدد 50 جمع کند و عدد نهایی را در عدد 20 ضرب کند. حالا جواب را با 1015 جمع کرده و عدد پایانی را از سال تولدشان به میلادی کسر کنند. اکنون عدد را به شما اعلام کنند. عدد حاصل شده عددی سه یا چهار رقمی است که سمت چپ آن شماره کفش و سمت راست سن آن فرد است.

البته این ترفند برای کسی که امسال بدنیا آمده و یا بیش از 100 دارد کاربردی نیست. بهترین راه برای توضیح این فرمول این است که توضیح دهیم چطور به سن و شماره پا به طور جداگانه رسیدیم. این فرمول می‌تواند به این دلیل سن فرد را حساب کند که سال تولد را از عدد 2015 کم می‌کند.

نحوه بدست آوردن عدد 2015 هم این است که 1015 را در عدد 20 ضرب کرده یا به عبارت دیگر 1050 را با عدد 1000 جمع می‌کنیم.  شماره کفش به این دلیل درست در می‌آید که وقتی شماره کفش را در 5 و بعد در 20 ضرب می‌کنیم. دو صفر مقابل عدد اصلی قرار می‌گیرد.

برای مثال اگر شماره کفش شما 11 است با عمیلات انجام شده 1100 می‌شود. قدم نهایی معادله اضافه کردن آن عدد به سن‌تان است برای همین دو عدد نخست شماره کفش شماست.


   

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top