تاریخ انتشار: 28دي1394|09:50

| کد خبر: 86240

افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی/پیش‌بینی ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب

وکیل ملت: کارشناس هواشناسی گفت: سکون نسبی هوا باعث افزایش آلاینده‌های جوی شده و همچنان در امروز و فردا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، قم، اصفهان و اراک افزایش آلاینده‌ها را شاهد خواهیم بود.

 براساس تحلیل داده ها وآخرین نقشه هاي پیش یابی هواشناسی از امروز تا روز سه شنبه به سبب پایداري جو، افزایش آلاینده هاي جوي وکاهش کیفیت هوا درشهرهاي صنعتی و پر جمعیت تهران،البرز،اصفهان واراك پیش بینی می شود.

امروز درشرق وجنوب شرق کشور نیز وزش باد شدید گاهی با گرد وخاك رخ خواهد داد.

از بعدازظهر روز دوشنبه با نزدیک شدن سامانه بارشی، بتدریج در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد. روز سه شنبه با عبور این سامانه بارشی، در شمال غرب، غرب، ارتفاعات جنوب غرب و بتدریج دامنه هاي جنوبی البرز ابرناکی، در برخی مناطق بارش باران و در مناطق سردسیر بارش پراکنده برف گاهی با وزش باد پیش بینی می شود.

شایان ذکر است که روز دوشنبه در سواحل غربی خزر و روز سه شنبه در سواحل مرکزي وشرقی خزرافزایش قابل توجه دما پیش بینی می شود که طی این مدت در برخی مناطق استانهاي گیلان واردبیل با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود. همچنین در روز سه شنبه به سبب وزش باد شدید در نوار مرزي مناطق غرب و جنوب غرب کشور، باد و گرد وخاك و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نمی باشد.

بیشینه وکمینه دمای هوای تهران14 و5 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

گرمترین وسردترین استان ها بوشهر وچهار محال بختیاری پیش بینی شده است.

  به گزاروکیل ملت ، امیر سرکرده کارشناس هواشناسی گفت: سکون نسبی هوا باعث افزایش آلاینده‌های جوی شده و متأسفانه همچنان در امروز و فردا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، قم، اصفهان و اراک افزایش آلاینده‌ها را شاهد خواهیم بود این افزایش آلایندگی بر روی سطح این شهرها به دنبال خواهد بود.   وی افزود: پیش‌بینی شده سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور شده و به تدریج به مناطق مرکزی و ارتفاعات البرز برسد.   سرکرده در ادامه بیان کرد: از امروز بعد از ظهر برای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و ایلام احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.   این کارشناس هواشناسی همچنین گفت: این سامانه بارشی از فردا به تدریج به سمت مرکز کشور حرکت خواهد کرد و استان‌های لرستان، همدان، مرکزی و ارتفاعات البرز را تحت تأثیر قرار خواهد داد.   وی در پایان تصریح کرد: وزش باد جنوبی برای سواحل دریای خزر پیش‌بینی شده است و افزایش دما را برای استان‌هایی همچون گلستان، گیلان و مازندران به دنبال خواهد داشت.  

 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top