درخواست شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان از شورای نگهبان برای تجدیدنظر در ردصلاحیت ها

وکیل ملت: شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در بیانیه شماره 3 خود از شورای نگهبان درخواست کرد که در مساله رد صلاحیت ها تجدید نظر کند.

تاریخ انتشار: 28دي1394|15:52

درخواست شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان از شورای نگهبان برای تجدیدنظر در ردصلاحیت ها
| کد خبر: 86597

به گزارش وکیل ملت به نقل از کمیته اطلاع رسانی شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان ، در این بیانیه آمده است: در این برهه تاریخی اصلاح طلبان برای برداشتن گام دوم متحد شدند تا بار دیگر در راستای ماهیت مردمی جمهوری اسلامی و اجرای سفارش مقام معظم رهبری برای حضور همه نظرها و سلیقه ها (حتی مخالفان نظام) در انتخابات، مردم را به طور گسترده به مشارکت در این اقدام بزرگ ملی دعوت کنند.
شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در بخش دیگر این بیانیه آورده است: توفیق دولت تدبیر و امید، که با گام اول اصلاح طلبان فرصت تصدی کار یافت، در به سرانجام رساندن برجام بهترین خبر شادی بخش سالیان اخیر بود و امید به رونق اقتصادی را در مردم زنده کرد؛ ولی عدم احراز یا ردصلاحیت گسترده کاندیداهای مجلس دهم اسباب تاثر و تاسف جامعه و علاقه مندان نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم می آورد.
این شورا در ادامه بیانیه خود یادآور شده است: ما نگران هستیم روند ردصلاحیت های گسترده کاندیداهای اصلاح طلب و دیگر حامیان دولت، که حرکت در جهت حاکمیت تک صدایی، ضد مردمسالاری دینی و رودررو با توصیه مقام معظم رهبری است، موجب کاهش مشارکت مردم شود و مجلس دهم که باید نماد و ارگان جمهوریت دربرگیرنده ی افکار و سلیقه های گوناگون و تبلور آرای یک ملت باشد، نتواند به وظیفه خطیر خود درست عمل کند.
شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در پایان بیانیه خود آورده است: در شرایط کنونی از ردصلاحیت شدگان می خواهیم در فرصت باقیمانده از طریق مراجع قانونی اعتراض کنند؛ از شورای محترم نگهبان انتظار می رود با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری با معیار قراردادن قانون اجرای انتخابات و قانون اساسی در وضعیت تایید صلاحیت ها تجدیدنظر کنند؛ و از رییس جمهور محترم (که مسوول اجرای قانون اساسی است) و دیگر شخصیت های تاثیرگذار نظام می خواهیم با تعامل با مقام های تصمیم گیرنده، در راستای اصلاح مشکل کنونی و رفع آثار سوء و جبران ناپذیر آن اقدام کنند.
امیدواریم مسوولان با تجدید نظر در روند کنونی برای تقویت پایه های نظام، زمینه ی مشارکت حداکثری و جلب آرای عمومی را فراهم کنند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top