تاریخ انتشار: 28دي1394|21:50

| کد خبر: 86735

معرفي رشته حقوق جزا و جرم شناسي

وکیل ملت: حقوق جزا به معناي وسيع كلمه، شاخه اي از حقوق است كه موضوع آن مطالعه جرايم و مجازات اعمالي است كه به جهت بي نظمي در جامعه نسبت به مرتكبين اين اعمال اجرا مي شود و در مورد حقوق جزاي عمومي و اختصاصي، آيين دادرسي كيفري،كيفرشناسي و يا علم اداره زندان ها و حقوق كيفري بين المللي بحث مي نمايد. دانشجوياني كه قصد تحصيل در اين شاخه از حقوق را داشته باشند با مباحثي چون پليس علمي يا كشف علمي جرايم، روانشناسي و روان پزشكي كيفري، جرم شناسي، جامعه شناسي جنايي و پزشكي قانوني نيز آشنا مي شوند. به طوري كه پس از اتمام تحصيل در مباحث گفته شده تسلط مي يابند.


حقوق جزا به معناي وسيع كلمه، شاخه اي از حقوق است كه موضوع آن مطالعه جرايم و مجازات اعمالي است كه به جهت بي نظمي در جامعه نسبت به مرتكبين اين اعمال اجرا مي شود و در مورد حقوق جزاي عمومي و اختصاصي، آيين دادرسي كيفري،كيفرشناسي و يا علم اداره زندان ها و حقوق كيفري بين المللي بحث مي نمايد. دانشجوياني كه قصد تحصيل در اين شاخه از حقوق را داشته باشند با مباحثي چون پليس علمي يا كشف علمي جرايم، روانشناسي و روان پزشكي كيفري، جرم شناسي، جامعه شناسي جنايي و پزشكي قانوني نيز آشنا مي شوند. به طوري كه پس از اتمام تحصيل در مباحث گفته شده تسلط مي يابند.
آینده شغلی
1- در قضا

2- در مسائل تحرير دعاوي كه شامل بازپرسي و دادياري است.

3- در مسائل تحرير ادله مانند معاينه محل و استماع گواهان محلي و استماع اظهارات متداعين معذور در دادگاهها به دلايل مختلف از قبيل بيماري و....

4- در ادارات تصفيه ورشكستگي و سرپرستي محجورين فني و حقوقي

5- در ادارات اجراي احكام مدني و كيفري

6- در ادارات ثبت اسناد و املاك

7- در دفاتر اسناد رسمي به صورت سردفتر و دفتر يار

8- در وكالت دعاوي خصوصي و دولتي( داخلي و خارجي)

9- مشاور حقوقي(كارشناسان حقوقي) در وزارتخانه ها و موسسات ديگر دولتي

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top