تاریخ انتشار: 29دي1394|11:50

| کد خبر: 87048

دستگاه قضایی با اقدام غیرقانونی دراعتراض به نتایج رد صلاحیت ها برخورد قاطع می کند

وکیل ملت: رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: هرنوع اقدام غیر قانونی به بهانه اعتراض به نتایج رد صلاحیت ها علاوه براینکه خود نشانه ای از نبود صلاحیت فرد معترض و تمکین نکردن وی در برابر قانون محسوب می شود ، با عکس العمل قانونی و قاطع دستگاه های نظارتی و قضایی استان نیز رو برو خواهد شد.

محمدصادق اکبری درچهارمین جلسه ستاد رسیدگی و پیشگیری ازجرائم و تخلفات انتخاباتی هرمزگان از نامزدهای رد صلاحیت شده و هوادارانشان خواست سعه صدرداشته باشند و از حرکات شتابزده و اقدامات احساسی و یا غیر قانونی اجتناب کنند.
وی ادامه داد: نتایج اولیه تأیید و رد صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان قانون اساسی و شورای بررسی و نظارت بر صلاحیت ها اعلام شده و هر یک ازنامزدهای رد صلاحیت شده می تواتند در مدت زمان تعیین شده و در چند مرحله و از طریق قانونی ،اعتراض و مستندات خود را اعلام نمایند.
رئیس ستاد رسیدگی و پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی هرمزگان از نامزدها و ستاد های تبلیغاتی آنها درخواست کرد که از بیان قول و وعده های غیرمنطقی و نامعقول بپرهیزند و از طرح مسائل غیرممکن و خارج ازاختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف کسب آراء بیشترخودداری نمایند. 
اکبری با تاکید برلزوم حفظ هوشیاری و رعایت قانون گرایی واخلاق مداری ازسوی نامزدها و ستادهای ایشان در جریان تبلیغات انتخابات ، تصریح کرد: وعده های کذب وغیرمعقول با هدف کسب آراء یا بیان آنچه نقض قانون محسوب می گردد تحت عنوان وعده یا شعار انتخاباتی خود به تنهایی مصداق جرم می باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: ضروری است نامزدهای انتخاباتی و طرفدارانشان از تخریب یکدیگر و بیان اتهامات کذب و ناروا به نامزدها و جریان های سیاسی رقیب به شکل جدی خودداری نمایند.
وی خاطرنشان کرد: دامن زدن به شایعات و طرح اتهامات کذب در جهت تخریب اشخاص و جریان ها، از مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی محسوب می گردد و به طور قطع از سوی دستگاه قضایی استان و از کانال های قانونی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت. 
حجت الاسلام اکبری در ادامه با استناد به ماده 52 از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 598بخش تعزیرات از قانون مجازات اسلامی، بر ضرورت حفاظت از حقوق بیت المال و نقش اساسی و مهم مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی در صیانت از اموال عمومی و جلوگیری از هزینه بیت المال در جهت منافع اشخاص و جریان های سیاسی تأکید کرد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان در این نشست از برخورد سریع، قاطع و قانونی دادگستری کل استان با هرنوع تضییع حقوق مردم و اموال عمومی و همچنین جلوگیری و برخورد قضایی با هزینه نمودن اموال دولتی به نفع کاندیداها و اشخاص و جریان های سیاسی خاص یا برعلیه اشخاص ،کاندیداها و جریان های سیاسی خبر داد. 
وی خاطرنشان کرد: از بدو تشکیل ستاد رسیدگی و پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری کل هرمزگان و دادگستری های حوزه های قضائی تابع ه، در مجموع سی جلسه برگزار شده که از حیث تعداد مصوبات و تشکیل جلسات مستمر، هرمزگان موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است.
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: سامانه ارتباط مردمی دادگستری کل استان ، به شماره: 10002972 و کانال تلگرامی آن به شماره : 09352266938 در تمامی ساعات شبانه روز و به صورت مستمر،آماده دریافت گزارشات مردمی درخصوص جرایم و تخلفات انتخاباتی می باشد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top