سوریه: کشورهای حامی تروریست مسئول قتل 280 غیرنظامی در دیرالزور هستند

وکیل ملت: وزرات امور خارجه سوریه ضمن وحشیانه خواندن جنایت گروه تروریستی داعش در غرب استان دیرالزور کشورهای حامی تروریست را مسئول این اقدام جنایتکارانه دانست.

تاریخ انتشار: 29دي1394|11:56

سوریه: کشورهای حامی تروریست مسئول قتل 280 غیرنظامی در دیرالزور هستند
| کد خبر: 87051

وزارت خارجه سوریه، روز دوشنبه در نامه هایی به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت درباره جنایت گروه تروریستی داعش در دیرالزور این اقدامات را محکوم و از این سازمان ها خواست که در جهت انجام به مسئولیت خود و مبارزه با تروریست و ریشه کنی آن عمل کنند.
این وزارتخانه یادآور شد: گروه تروریستی داعش روز شنبه 280 نفر از غیرنظامیان از جمله زنان ، کودکان و افراد مسن را قتل عام کرده و حدود 400 نفر را نیز از اهالی البغیلیه در غرب استان دیر الزور ربوده است.
وزارت امور خارجه سوریه افزود: جنایت های خونین و هولناکی که داعش و دیگر گروههای تروریستی داعش مرتکب می شوند به پشتیبانی نظامی، مالی و لجستیکی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی برخی کشورهای غربی و کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه به وقوع می پیوندد و این کشورها در ریختن خون مردم سوریه شریک هستند.
این وزارتخانه همچنین ضمن اشاره به نقش تخریبی فرانسه افزود: مسئولان کشور فرانسه با سخنان پوچ خود این گروههای تروریستی را به انجام عملیات های تروریستی و وحشیانه تحریک و تشویق می کنند.
این وزارتخانه همچنین تاکید کرد : با توجه به این جنایت های خونینی که گروه های تروریستی «داعش»، «جبهه النصره»، «جیش الاسلام»، «جیش الفتح»، «ارتش آزاد» و «جیش الاسلام» و گروههای تروریستی دیگر در سوریه مرتکب می شوند ضروری است که شورای امنیت تدابیر و اقدامات بازدارنده ای در قبال کشورهای حامی تروریست، پدیده ای که بسیاری از کشورها را فراگرفته و امنیت و ثبات را نه تنها در سوریه بلکه در همه جهان برهم زده است اتخاذ کنند.
وزارت امور خارجه سوریه از جامعه بین المللی خواست تا به موضوع مبارزه با تروریسم و گروههای تروریستی افراط گرا به دور از بهره برداری سیاسی و دوگانگی در مواضع و همکاری و تعامل با دولت سوریه پایبند باشند چراکه دولت سوریه به نیابت از مردم جهان با این پدیده خطرناک که دشمن انسانیت، ارزش ها و عدالت است مبارزه می کند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top