رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان مطرح کرد

انتخاب دانشگاه صنعتی اصفهان به‌ عنوان نخستین دانشگاه سبز کشور

وکیل ملت: رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: دانشگاه صنعتی به دلیل اجرای ده‌ها برنامه زیست‌محیطی و فعالیت‌های مختلف در این حوزه، به عنوان نخستین دانشگاه سبز کشور انتخاب شد.

تاریخ انتشار: 29دي1394|12:35

انتخاب دانشگاه صنعتی اصفهان به‌ عنوان نخستین دانشگاه سبز کشور
| کد خبر: 87113

محمود مدرس هاشمی پیش از ظهر امروز در همایش تخصصی روز ملی هوای پاک با اشاره به اهمیت توجه به ابعاد مختلف توسعه پایدار و نقش حفظ محیط زیست در این زمینه اظهار داشت: محیط‌زیست یکی از سه ضلع توسعه پایدار به شمار می‌رود زیرا در صورت بی‌توجهی به مسئله نابودی محیط زیست، توسعه و پیشرفت امروز جامعه، به معنای واقعی، "توسعه" نیستند. متأسفانه غفلت‌های بسیاری در حوزه محیط‌زیست وجود دارد و اقدامات صورت گرفته در این زمینه باید افزایش پیدا کند.

وی درباره فعالیت‌های دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای کاهش آلودگی هوا افزود: اگر چه این دانشگاه، از نظر ساختاری یک مرکز آموزش عالی "صنعتی" به‌شمار می‌رود و یکی از مؤلفه‌های آلودگی، صنعت قلمداد می‌شود اما فعالیت‌های زیست‌محیطی دانشگاه صنعتی اصفهان بیش از 20 سال سابقه داشته و این مسئله، نشان دهنده توجه ویژه آن به موضوع محیط‌زیست است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه دانشگاه اصفهان در تبیین سند آمایش اصفهان نقش داشته، خاطرنشان کرد: ورود عملی به عرصه‌های مهمی همچون انرژی‌های نو به همراه اجرای فعالیت‌های تأثیرگذار در این زمینه، سبب ارتقای علمی آن شده و امروز نیروگاه انرژی دانشگاه صنعتی اصفهان در بالاترین سطح ممکن به ارائه خدمات علمی مشغول است.

وی با اشاره به اهمیت تداوم فعالیت‌های زیست‌محیطی مختلف تصریح کرد: کمک به راه‌اندازی مدرسه طبیعت، فرهنگ‌سازی و آموزش در ابعاد متنوع، از جمله مواردی هستند که باید چراغ راه ما در ادامه راه باشد.

مدرس هاشمی افزود: باید گفت که انتخاب دانشگاه به عنوان "پایلوت دانشگاهی سبز" اقدامی مهم در این زمینه به شمار می‌رفته تا دانشگاه صنعتی نام خود را به عنوان نخستین دانشگاه سبز کشور در تاریخ دانشگاه‌ها ثبت کند.

وی افزود: اولویت ما این است که با اجرای اقدامات زیست‌محیطی و فعالیت در این حوزه، برنامه‌های جدیدی را برای ارتقای وضعیت این حوزه مهم و تأثیرگذار در زندگی تدوین کنیم.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top