پیشنهاد معاون حقوق رئیس جمهور؛

ایجاد شورای حل اختلاف قبل از شکایت به دیوان عدالت اداری

وکیل ملت: معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: برای کاهش بار پرونده های قضایی در دیوان عدالت اداری پیشنهاد می دهیم که شورای حل اختلاف قبل از ورود پرونده به دیوان تشکیل شود.

تاریخ انتشار: 30دي1394|11:50

ایجاد شورای حل اختلاف قبل از شکایت به دیوان عدالت اداری
| کد خبر: 87733

به گزارش وکیل ملت ، الهام امین زاده عصر دوشنبه در جمع دانشجویان رشته حقوق دانشگاه تهران گفت: معمولا همه ما مشکلات را می دانیم اما برای آن راهکاری را نمی توانیم ارائه کنیم. دولت در موضوع آینده پژوهی گام های مهمی برداشته و حتی شخص رئیس جمهور در این خصوص برنامه دارد که به زودی بررسی روی آن آغاز می شود.

وی با اشاره به موضوع حل اختلاف در دستگاه های دولتی گفت: در موضوع حل اختلاف در دستگاه های دولتی مشکلی نداریم چراکه بر اساس قانون این مهم بر عهده رئیس جمهور است که معاونت حقوقی انجام می دهد. به نوعی نمی گذاریم بار اختلافات میان دستگاه ها بر دوش قوه قضائیه وارد شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: در موضوع شکایت مردم از دستگاه های دولتی بر اساس اصل ۱۷۳ قانون اساسی برعهده نهادی مستقل و زیر مجموعه قوه قضائیه به نام دیوان عدالت اداری است البته کمیسیون اصل ۹۰ هم در این مورد می تواند وارد شود اما پیشنهاد ما این است که برای کاهش بار قضایی دیوان شوراهای حل اختلاف ویژه تشکیل شود تا مردم به این شوراها مراجعه کرده و اگر به حق خود نرسیدند شکایت را به دیوان عدالت ببرند.

امین زاده گفت: از سال ۹۲ تا کنون ۱۸۱ مورد حل اختلاف میان دستگاه های اجرایی را بررسی کردیم که البته ۱۴۰۰ میلیارد تومان هم برای ما بار مالی داشته است. در موضوع حل اختلاف میان قوا هم بر اساس اصلاح قانون اساسی در سال ۱۶۸ شخص رهبری وارد می شود که ایشان در سال ۱۳۹۰ دستور تشکیل هیئت حل اختلاف قوا را صادر فرمودند.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در مجموع این ۲ سال دیوان عدالت از وضعیت کاهش شکایات علیه دولت رضایت دارد و قوانین مغایر هم از ۱۴ درصد به ۲ درصد کاهش یافته است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top