تاریخ انتشار: 1بهمن1394|10:00

| کد خبر: 88208

سفر از افغانستان برای قتل زنی در تهران

وکیل ملت: مردی که در انتقامجویی کور زن جوانی را به قتل رسانده بود، به قصاص نفس محکوم شد.

به گزارش وکیل ملت به نقل از روزنامه ایران، 5 مهرماه سال 91، جسد «ویدا»ی 49 ساله در حالی که با روسری‌اش خفه شده بود در خانه‌ای در خیابان شوش شرقی پیدا شد.

با توجه به اینکه تحقیقات ابتدایی نشان می‌داد این زن پیش از قتل هدف نیت شوم قرار گرفته و گوشی همراه او به سرقت رفته است، پلیس که در برابر جنایتی با انگیزه سرقت قرار گرفته بود برای شناسایی قاتل به ردیابی گوشی سرقتی پرداخت تا اینکه توانست جوان 23 ساله‌ای به نام شاه‌ولی را دستگیر کند.

شاه‌ولی که ابتدا دخالت در این جنایت را نمی‌پذیرفت و ادعا داشت گوشی را از میدان شوش خریده است، در بازجویی‌های تخصصی به جرم خود اعتراف کرد و گفت: «برادرم در تهران کارگری می‌کرد و برای خانواده‌ام در افغانستان پول می‌فرستاد. چند ماهی بود که خبری از او نبود. به همین خاطر به تهران آمدم تا از او خبری بگیرم که متوجه رابطه او با یک زن ایرانی شدم. می‌دانستم که او پول‌ها را به آن زن می‌دهد. به خاطر همین به سراغ «ویدا» رفتم و با او طرح دوستی ریختم. تا اینکه حدود یک ماه فرصت مناسب به دست آمد و توانستم او را بکشم. با این اعترافات پرونده شاه‌ولی برای رسیدگی و صدور حکم به شعبه دوم دادگاه کیفری سپرده شد. این قاتل که در تحقیقات، قتل خود را پذیرفته بود در حضور قضات عالیرتبه انکار کرد و گفت اعترافات او در شرایط روحی نامناسب صورت گرفته است.

بنابه این گزارش، قضات دادگاه پس از شنیدن اظهارات قاتل با وجود انکار او با استناد به نتیجه آزمایشات پزشکی قانونی، قاتل را به قصاص نفس محکوم کردند.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top