تاریخ انتشار: 1بهمن1394|11:40

| کد خبر: 88267
رئیس پلیس آگاهی ناجا تشریح کرد

افزایش 26 درصدی کشفیات در زمینه قاچاق کالا طی 9 ماهه امسال

وکیل ملت: فرمانده نیروی انتظامی کشور از عزم جدی نیروی انتظامی برای برخورد با شبکه ها و باندهای قاچاق خبر داد و گفت: رویکرد ما برخورد با ‏پرونده‌ها و باندهای بزرگ بوده، ولی در کنار آن از خرده‌فروش ها نیز غافل نخواهیم ماند.

به گزارش وکیل ملت، پدیده قاچاق کالا به معضلی  در اقتصاد کشور تبدیل شده است. برخی مسئولان آمار قاچاق را تا 20 میلیارد دلار عنوان می‌کنند. فرمانده نیروی انتظامی کشور از عزم جدی نیروی انتظامی برای برخورد با  شبکه‌ها و باندهای قاچاق خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا نیز در همین راستا، عنوان کرد رویکرد ما برخورد با ‏پرونده‌ها و باندهای بزرگ بوده، ولی در کنار آن از خرده‌فروش ها نیز غافل نخواهیم ماند.

سردار محمدرضا مقیمی، ‏رئیس پلیس آگاهی ناجا و عبدالمجید اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی این موضوع را در گفتگوی 18:30 روز گذشته شبکه خبر بررسی کردند.


رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به فعالیت یکساله قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از 21 آبان 93 تا 21 آبان 94 پرداخت و گفت: در این مدت درباره مبارزه با قاچاق کالا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت و مقابله و مبارزه تشدید شد.

وی با بیان اینکه اولویت در این دوره مبارزه با قاچاق سوخت بود، اظهار کرد: در همین راستا مقدار قابل توجهی از سوخت به طور مشخص از استان‌های جنوبی کشور خارج می‌شد که ناجا موفق به مقابله با آن شد.

مقیمی با بیان اینکه اولویت پلیس آگاهی برای مقابله با قاچاق کالا جلوگیری از ورود آن به کشور است و نه کشف آن، اظهار کرد: اولویت ما این است که اصلاً کالای قاچاقی وارد کشور نشود.

سردار مقیمی از افزایش شناسایی و کشف باندهای بزرگ قاچاق کالا و ارز در 9 ماهه امسال خبر داد و گفت:گرچه این آمار افزایش داشته اما اختلاف عددی نسبت به سال گذشته در آن دیده نمی‌شود.

وی به ارائه آماری در این زمینه پرداخت و گفت: در 9 ماهه امسال 26 درصد افزایش کشفیات در خصوص قاچاق کالاهای بالغ بر 5 میلیارد ریال داشته‌ایم؛ 29 درصد افزایش کشفیات لوازم منزل و صوت‌و تصویری، افزایش 58 درصدی کشفیات قاچاق پارچه.

این مقام ارشد آگاهی ناجا اظهارداشت: پرونده‌های ما در طول 9 ماه از نظر عددی اتفاق خاصی نداشته‌اند اما از نظر کیفی پرونده‌ها کلان‌تر شده است؛ پرونده‌ها با ارزش یک تا 5 میلیارد ریالی نیز نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارند.

وی با بیان این مطلب که از نظر درصدی کشف باندهای بزرگ نسبت به سال گذشته افزایش یافته اعلام کرد: اختلاف عددی در این زمینه نداریم چرا که بحث مقابله‌ای مد نظر بوده است.

عبدالمجید اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی دیگر مهمان برنامه درباره  جایگاه سازمات تعزیرات در مبارزه با قاچاق کالا گفت: یکی از دستگاه‌هایی که در موضوع رسیدگی به پرونده قاچاق کالا مطرح است سازمان تعزیرات حکومتی است که براساس آمارهای موجود توانسته به 98 درصد پرونده های موجود رسیدگی کند و تنها از ورود 2 تا 3 درصد کالاهای قاچاق به کشور خودداری شده است.

وی به اشاره به افت قاچاق کالا به کشور خاطرنشان کرد: حجم واردات کالای سوخت به کشور افت کرده است که البته منطقی شدن قیمت سوخت دلیل این کاهش بوده است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top