تاریخ انتشار: 2بهمن1394|21:43

| کد خبر: 88937

آیا کپی کردن کارت بانکی جرم محسوب می شود

وکیل ملت: کارت های بانکی به رغم تمام مشکلات امنیتی یکی از روش های محبوب و مرسوم نقل و انتقلات پول می باشد.

کارت های بانکی به رغم تمام مشکلات امنیتی یکی از روش های محبوب و مرسوم نقل و انتقلات پول می باشد.
امروزه یکی از شایع ترین روش های برداشت غیر مجاز از حسابها، کپی واقعی و مجازی از کارت بانکی می باشد، مرتکبین این عمل در ۳ گروه قرار می گیرند:

🔹گروه اول: این کپی توسط متخصصین امور بانکی به جهت انجام امور فنی و تستی رخ می دهد؛ این گروه تا زمانیکه قصدی مبنی بر دخل و تصرف غیر قانونی ندارند، جرمی مرتکب نشده اند. لازم به ذکر است که عموماً با داشتن یک کارت تستی و یا انجام ازمایش روی کارت شخصی خودشان سعی بر رعایت مصلحت در انجام کار دارند.

🔸گروه دوم: که با سونیت به قصد برداشت غیر مجاز از حساب این عمل را انجام می دهند، به موجب ماده ۹ جرایم رایانه ای به حبس از نود و یک روز تا سه سال یا پرداخت جزای نقدی از دو میلیون و پانصد هزار ریال تا سی میلیون ریال محکوم خواهد شد و همچنین در صورت کسب مال مطابق ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه ای، علاوه بر جبران خسارات وارده به حبس از یک تا سه سال و پرداخت جزای نقدی معادل وجه یا مال یا قیمت منفعت یا خدمات مالی یا امتیازات مالی که تحصیل کرده است، محکوم می‌گردد.

🔹گروهی که به جهت علاقه به موضوعات فناوری و صرفاً جهت کنجکاوی انجام می دهند، با توجه به کامل نبودن علل مادی و معنوی جرم محل بحث می باشد.
 

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top