وکلا از همکاران کاندیدای مجلس حمایت کنند

بهمن کشاورز

وکیل ملت: در حال و هوای انتخابات هستیم . رویدادی که هر از چند گاهی در ایران رخ می دهد و با همه حرفها و نقلها شور و نشاطی در مردم ایجاد می کند . بدیهی است که اگر موجبات شرکت حداکثری کاندیداها در انتخابات فراهم شود ، این شور و حال بیشتر و محسوس تر خواهد بود . به عبارت دیگر تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده با میزان مشارکت مردم در انتخابات و همچنین اشتیاق آنان به حضور در این عرصه نسبت مستقیم دارد .

تاریخ انتشار: 2بهمن1394|23:19

وکلا از همکاران کاندیدای مجلس حمایت کنند
| کد خبر: 88967

این که چه کسانی با چه ویژگی های اخلاقی ، علمی و تخصصی به مجلس راه یابند در سرنوشت کشور و سیاستگذاریهای کلان بعدی تاثیر انکار ناپذیر دارد . از این رو امید است مجلس آینده از کسانی تشکیل شود که عالم، متخصص و از همه مهمتر متخلق به خلق و خوی نیکو باشند و رفتارشان در مجلس به گونه ای باشد که ما مردم عادی رفتار درست و ادب و تربیت را از آنها بیاموزیم زیرا قرار گرفتن اشخاص در مواضع خاص مانند نمایندگی مردم ناچار آنها را الگو و اسوه قرار می دهد . چنان نباشد که پدران و مادران ناچار شوند در موقع پخش اخبار تصویری مجلس، کودکان را از دیدن تلویزیون منع کنند .

این دوره یک ویژگی دارد و آن اینکه تعداد قابل توجهی از وکلای دادگستری در شهرهای مختلف کاندیدا شدند. وجود این افراد در مجلس از دو جهت مفید و تاثیر گذار خواهد بود :
اول در تدوین و تهیه و اصلاح لوایح و طرح هایی که محتوای حقوقی و قضائی دارند . دوم در نظم و نسق دادن به کل فرآیند قانونگذاری .

به یاد داشته باشیم تدوین قوانین –مربوط به هر چه که باشند- صبغه و رنگ حقوقی دارند . از دیگر سو این بزرگواران بی گمان به فوریت به قانون آیین نامه داخلی مجلس مسلط خواهند شد و از آنجا که به قانون اساسی نیز تسلط دارند روال کار مجلس قانونمند ، منطقی و منظم خواهد شد . شنیده شده استفاده از وکلای دادگستری در شئون مختلف اداره کشورها پیشرفتهای بسیاری را باعث گشته است . این را در مورد کشور مالزی بسیار شنیده ایم .
تردیدی نیست وکلای دادگستری در شهرهای خود از مقبولیت و محبوبیت برخوردارند و به احتمال بسیار قوی شانس انتخاب شدن را دارند . اما به هر حال همکاران این بزرگواران نیز نسبت به آنها ، و مهمتر از آن ، در قبال جامعه تکالیف و وظایفی دارند . زیرا کمک به ورود این افراد به مجلس در تحلیل نهایی کمک به جامعه و حمایت از مردم و حاکمیت قانون است . از طرفی کانونهای وکلا از دخالت در سیاست ممنوع اند و نمایندگی مجلس و امور راجع به آن امری سیاسی است . این وضعیت نسبتاً پیچیده را چگونه می توان سامان داد ؟

به نظر می رسد علی رغم ممنوعیت دخالت کانونهای وکلا در سیاست ، آحاد وکلا و گروههای آنان چنین منعی را ندارند . لذا وکلای دادگستری و گروه ها و تشکلهای متشکل از آنها می توانند – و باید- از کاندیداهای همکار به هر شکلی از هر لحاظ حمایت کنند . حضور هر چه بیشتر وکلای حرفه ای یعنی متخصصان حقوق و قانون در مجلس شورای اسلامی واقعه ای بسیار مبارک و سازنده خواهد بود . چنین باد .

منبع: کانال تلگرامی بهمن کشاورز

دسته بندی با وکلا , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top