به گزارش وکیل ملت بر اساس تحليل نقشه هاي پيش يابي هواشناسي،امروز نيز سامانه باران زا در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربي و مركزي خزر، استانهاي واقع در دامنه هاي جنوبي البرز و دامنه هاي مركزي زاگرس،سبب بارش باران و برف، وزش باد در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق جنوبي رگبار و رعدوبرق مي شود.

شدت بارش ها را امروز در استانهاي زنجان، كردستان، كرمانشاه ، ايلام، لرستان، شمال خوزستان، ارتفاعات زاگرس مركزي، جنوب آذربايجان غربي و از بعدازظهر در استان گيلان و ارتفاعات استانهاي تهران، البرز و قزوين پيش بيني كرديم.

روز يكشنبه علاوه بر نواحي ذكر شده، دامنه هاي شرقي البرز، بخش هايي از جنوب و مركز كشور و با شدت كمتر برخي نقاط شمال شرق تحت تاثير اين سامانه قرار مي گيرد.

شدت بارش در روز يكشنبه در سواحل غربي و مركزي خزر، ارتفاعات زاگرس شمالي و مركزي، شمال خوزستان، شمال آذربايجان شرقي و نوار غربي استانهاي آذربايجان غربي و كردستان مي باشد.روز دوشنبه آخر وقت،ضمن كاهش دما بتدريج از مقدار بارشها از غرب و نيمه جنوبي كشور كاسته ميشود و اوج بارش ها در كرانه هاي خزر متمركز مي شود.

پیشینه و کمینه استان تهران به ترتیب 13 و 7 است.

به گزارش وکیل ملت  اصغری کارشناس هواشناسی گفت: از جمعه سامانه بارشی از سمت غرب کشور وارد استان‌‌های کرمانشاه و استان‌های شرقی و غربی شده و به تدریج به مناطق شمالی کشور و دامنه البرز نفوذ کرده است. علاوه بر استان‌های غربی و شمال غربی، استان‌های تهران، قزوین، زنجان، کردستان، همدان، مرکزی، البرز نیز تحت تأثیر سامانه بارشی قرار دارد.   لرستان و شمال خوزستان، بوشهر و فارس نیز از فردا در انتظار ورود سامانه بارشی خواهند بود.   از امروز سامانه بارشی پراکنده از غرب اصفهان وارد این استان می‌شود و کرمان از فردا شاهد هوای بارانی خواهد بود. استان‌های گلستان، خراسان جنوبی، شمالی و رضوی از فردا با شدت و ضعف شاهد ورود ابرهای بارشی خواهند بود و تا عصر دوشنبه این سامانه از شرق کشور خارج خواهد شد.   همچنین افزایش دما موقتی خواهد بود و از روز دوشنبه ورود سامانه کم‌فشار از غرب کشور موجب کاهش دمای هوا خواهد شد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top