به گزارش وکیل ملت:علی فاضلی در گفتگویی گفت: تجهیز اصناف به صندوقهای مکانیزه فروش منافع اصناف و دولت را توامان در پی خواهد داشت و دریافت مالیات را عادلانه،شفاف و نظام مند خواهد کرد.

رییس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اجرای این طرح موجب خواهد شد تا شبکه تولید و توزیع کشور از تامین کنندگان و تولید کنندگان تا آخرین حلقه زنجیره توزیع به صورت مستقیم بایکدیگر ارتباط داشته باشند و واسطه های غیر ضرور حذف شود و کالا ارزانتر به دست مصرف کننده برسد.
فاضلی تصریح کرد: با اجرای این پروژه بازرسی های صنوف مکانیزه شده و بخش قابل توجهی از هزینه های سخت افزاری بازرسی اصناف  کسر خواهد شد.

رییس اتاق اصناف ایران افزود:با اجرای این پروژه ملی، شبکه قاچاق به عنوان بزرگترین معضل پیش روی کشور قابل ردیابی و کنترل خواهد بود.

رییس اتاق اصناف در خصوص چگونگی اجرای این پروژه گفت: اجرای  این پروژه ملی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران به شرکت باران واگذار شده و این شرکت با توجه به تاکید اتاق مبنی بر تامین پوزها از منابع تولیدکنندگان معتبرداخلی، طی مناقصه ای از میان واجدین شرایط ،با شرکت کنتورسازی ایران به توافق رسیده است.

فاضلی در مورد مدل اجرایی طرح باران خاطر نشان ساخت:تمامی صندوق های مکانیزه فروش به صورت رایگان به اصناف واگذار می شود و ما افتخار داریم تا در اجرای بزرگترین پروژه ساماندهی مالیاتی کشور که سالها معطل مانده است ، پیش قدم شده و به دولت کمک کنیم.

وی در خصوص مدل طرح باران در تامین اعتبار  خرید صندوقهای مکانیزه فروش گفت:مجری با استفاده از تشویقهای قانونی و ارائه خدمات ارزش افزوده بار هزینه خرید صندوق فروشگاهی را از دوش اصناف قانونمند جامعه برداشته و علاوه بر آن زیر ساختهای بسیار مناسبی را برای اتاق اصناف و دولت فراهم خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به نشست هفته گذشته فعالان اقتصاد غیر دولتی ایران با رییس جمهور گفت:توجه به تولید ملی و مبارزه با قاچاق و تنظیم قوانین مالیاتی و کار و تامین اجتماعی متناسب با شرایط اقتصادی را به عنوان انتظارات اصلی اصناف به نمایندگی از جامعه سه میلونی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کشور  مطرح کردم که خوشبختانه از سوی رییس جمهوری محترم نیز به جد مورد تاکید قرار گرفت.

وی به دغدغه شدید رییس جمهوری در خصوص اشتغالزایی اشاره کرد و  گفت:600 هزار واحد صنفی تولیدی کوچک  این توان و پتانسیل را دارد تا با نوسازی ماشین الات و جذب سرمایه های خارجی 600 هزار شغل جدید ایجاد نماید.

فاضلی با اشاره به افزایش حدود15 درصدی مالیات در بودجه سال آینده و لغو معافیتهای مالیاتی در برنامه ششم توسعه، تاکید کرد:اصناف هیچگاه مخالف پرداخت مالیات نبوده و  نیست بلکه بر دریافت عادلانه و نظام مند مالیات تاکید و اصرار دارد.

فاضلی گفت:برنامه ها و انتظارات مان از سازمان امور مالیاتی را با رییس جدید این سازمان مطرح کرده ام و تعامل خوبی با ایشان برقرار شده است و به نظرم اجرای برنامه های مشترک میتواند به نتایج خوبی منجر شود.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر پارسینه
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top