به گزارش وکیل ملت ، در ساعت 20:00 مورخه 28/10/1394 فردی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد که فرد ناشناسی طی تماس تلفنی مدعی شده که پسرش بنام علی 16 ساله در اختیار آن‌هاست و در ازای آزادی وی مبلغ 5 میلیارد تومان پول درخواست کرده است.

پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آدم ربایی" و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
پایان پرونده آدم ربایی 5 میلیارد تومانی در کمتر از 72 ساعت+عکس


اظهارات شاکی
شاکی پرونده (پدر علی) که در زمینه خرید و فروش لوازم آشپزخانه مشغول بکار است، پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "در مورخه 28/10/1394 پسرم منزل را به مقصد مدرسه واقع در میدان آزادی ترک کرد؛ طبق روال هر روز وی در ساعت 15 به منزل مراجعت می کرد اما در مورخه 28/10/1394 به منزل نیامد ! تا اینکه در ساعت 16:30 فرد ناشناسی با بنده تماس گرفت و بیان داشت که مبلغ 5 میلیارد تومان باید به او پرداخت کنیم و در صورت عدم پرداخت پول، آنها پسرم را خواهند کشت و یا دست راست او را قطع می کنند؛ آنها دو روز به من مهلت دادند تا پول درخواستی را تهیه و به آنها تحویل دهم.
 
رهایی گروگان در کمتر از 72 ساعت:
با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تحقیقات و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری ربایندگان و نهایتا رهایی "علی . م" ( 16 ساله ) در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان در کمترین زمان ممکن، در تحقیقات از بستگان و اطرافیان شاکی موفق به شناسایی یکی از بستگان وی بنام "ابراهیم . س" ( 34 ساله ) شدند که به تازگی از زندان آزاد شده بود؛ بررسی سوابق ابراهیم نشان داد که او بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف ضرب و جرح عمدی، کلاهبرداری، ایراد صدمه عمد بدنی، صدور چک بلامحل و ... دستگیر و روانه زندان شده است.

با توجه به تحقیقات بعمل آمده از هم کلاسی های "علی . م" که او را در روز ربایش در حال سوار شدن به یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ مشاهده کرده و مطابقت مشخصات ظاهری این خودرو با خودرو سواری ابراهیم ، بررسی فرضیه "نقش و مشارکت ابراهیم در آدم ربایی" در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
 پایان پرونده آدم ربایی 5 میلیارد تومانی در کمتر از 72 ساعت+عکس
در ساعت 13:30 مورخه 01/11/1394 ، "ابراهیم . س" در شهرک ولیعصر ، سوار بر یک دستگاه خودرو سواری سمند سفید رنگ دستگیر و در بازرسی از خودرو نیز یک قبضه سلاح کمری بهمراه گلوله های جنگی کشف شد.

ابراهیم در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع آدم ربایی شده اما در ادامه ی تحقیقات به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان نمود که از چند ماه پیش ویلایی را در شهرستان اسلامشهر – منطقه فردوس اجاره نموده و در حال حاضر علی . م ( نوجوان ربوده شده ) بهمراه دو نگهبان ( همدستان ابراهیم ) در آنجا نگهداری می شود.

با شناسایی مخفیگاه ربایندگان، بلافاصله چندین تیم عملیاتی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان اسلامشهر و نهایتا در ساعت 17:00 مورخه 01/11/1394 ، نوجوان ربوده شده آزاد و دو متهم دیگر پرونده بنام های مهدی ( 29 ساله ) و امیر ( 35 ساله ) نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها بیش از 200 عدد فشنگ جنگی متعلق به سلاح کشف شده از متهم اصلی پرونده کشف شد.


پایان پرونده آدم ربایی 5 میلیارد تومانی در کمتر از 72 ساعت+عکس

اظهارات مهدی و امیر
مهدی و امیر پس از دستگیری، دراعترافات خود عنوان کردند: ما بهمراه ابراهیم در داخل زندان هم خرج بودیم تا اینکه یک روز ابراهیم عنوان کرد که یکی از بستگانش را می شناسد که اگر اقدام به دزدیدن پسرش کرده و تنها او را دو ساعت نزد خودمان نگه داریم، او حاضر است که چند میلیارد تومان پرداخت کند.

این دو متهم در ادامه اعترافات خود، درباره روز آدم ربایی عنوان کردند:  [ در مورخه 28/10/1394 ] رفتیم جلوم جلوی مدرسه [ علی . م ]؛ منتظر شدیم تا علی از مدرسه خارج شود. ابراهیم راننده بود و صورتش را پوشانده بود تا شناسایی نشود؛ [ امیر در صندلی جلو و مهدی هم در صندلی عقب نشسته بودند ]؛ پس از آنکه علی به عنوان مسافر سوار ماشین شد، دست و پا و چشمانش را بستیم و به طرف ویلای ابراهیم راه افتادیم؛ طی این مدت نیز تماس ها توسط ما دو نفر انجام می شد.

پایان پرونده آدم ربایی 5 میلیارد تومانی در کمتر از 72 ساعت+عکس
ابراهیم: اولش همه چیز شوخی بود
ابراهیم (متهم اصلی پرونده) با تأیید اظهارات دو متهم دیگر پرونده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: این ماجرا اولش شوخی شوخی، حرفش در زندان زده شد اما بعد از آزادی ، زمانیکه یکدیگر را ملاقات کردیم، مجددا صحبت بر سر انجام این کار مطرح شد اما اینبار صحبت ها کاملا جدی بود؛ پیشنهاد آدم ربایی توسط مهدی و امیر مطرح شد اما علی . م و خانواده اش را من معرفی کردم.

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر کشف 100 در صدی پرونده های آدم ربایی در پلیس آگاهی تهران بزرگ، عنوان کرد: در طی چند سال گذشته در هیچکدام از پرونده های آدم ربایی رسیدگی شده در پلیس آگاهی تهران بزرگ، حتی ریالی به ربایندگان پرداخت نشده و در تمامی پرونده‌های آدم ربایی افراد ربوده شده آزاد و متهمان آنها دستگیر و روانه زندان شدند.

سردار محمدیان در پایان این خبر گفت: هر سه متهم پرونده با صدور قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top