علیرضا حسینی خبر داد

اعزام تیم ملی وزنه‌برداری معلولان به جایزه بزرگ امارات

وکیل ملت: مسئول انجمن تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی معلولان از اعزام این تیم به مسابقات جایزه بزرگ امارات در 24 بهمن ماه خبر داد و گفت: با شرکت در این ر‌قا‌بتها به جز کسب مقام، به دنبال حفظ رنکینگ و ارتقا جایگاه تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی در مسابقات جایزه بزرگ هستیم.

تاریخ انتشار: 3بهمن1394|12:37

اعزام تیم ملی وزنه‌برداری معلولان به جایزه بزرگ امارات
| کد خبر: 89283

به گزارش وکیل ملت:سید علیرضا حسینی، پس از کسب سهمیه پارالمپیک توسط و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان معلول در مسابقات جهانی 2014 امارات مسابقات 2015 آسیا – اقیانوسیه در قزاقستان در هشت وزن، اظها‌ر کرد: مسابقات جایزه بزرگ امارات از 25 تا 30 بهمن ماه تحت نظارت IPC برگزار خواهد شد. تنها با هدف حفظ رنکینگ و ارتقا جایگاه خود برای شرکت در مسابقات حضور پیدا می‌کنیم. البته این امر به آن منظور نیست که کسب عنوان قهرمانی در این ر‌قا‌بت‌ها برای ما اهمیت ندارد،‌ بلکه بعد از کسب تمام سهمیه‌های پارالمپیک در هشت وزن، بیشتر به دنبال آن هستیم تا با رکوردشکنی جایگاه خود را ارتقا دهیم.

وی با ابراز رضایت نسبت به عملکرد تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی نیز خاطر‌ نشان کرد: در حال‌ حاضر شرایط تیم از هر لحاظ راضی کننده است و بعد از بازگشت از امارات اردوهای خود را به طور مداوم تا زمان اعزام تیم به پارالمپیک ریو ادامه خواهیم داد و اگر تورنمنتی باشد که شرکت در آن برای تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی ارزش فنی داشته باشد، قطعا در دستور کار قرار خواهیم داد، اما در حال‌ حاضر به جز امارات هیچ تورنمنت دیگری پیش‌بینی نشده است.

مسئول انجمن تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی جانبازان و معلولان همچنین در پاسخ به این پرسش که برای جلوگیری از مساله دوپینگ در تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی معلولان چه تدابیری اندیشیده شده است، خاطر‌ نشان کرد: با توجه به قوانین جدید نادو در سال‌ 2016 مبنی بر محرومیت چهار ساله ورزشکار دوپینگی و پرداخت جریمه 30 میلیون تومانی، قطعا با این شرایط سنگین هیچ ورزشکاری دوست ندارد زودتر از عرصه قهرمانی کنار برود. ضمن این که چنین مقرراتی چون در فدراسیون جانبازان و معلولان شدیدتر است و به جای محرومیت چهار ساله، ورزشکار با محرومیت هشت ساله مواجه خواهد شد بنا‌بر‌این این قول را می‌دهم که در پارالمپیک ریو شاهد ورزش پاک در و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی معلولان خواهید بود.

وی در پایان در‌ رابطه با وضعیت روح الله رستمی که در مسابقات جهانی 2014 امارات تست دوپینگ وی مثبت اعلام شده بود، افزود: رستمی چون زمان محرومیتش فروردین ماه سال 95 به اتمام می‌رسد، در نتیجه‌ وی می‌تواند از سال آینده در تمریمات ر‌قا‌بت‌های انتخابی، رکوردگیری و قهرمان کشوری شرکت کند، اما حق شرکت در ریو را ندارد. رستمی زمانی می‌تواند پیراهن تیم ‌ملی را بر تن کند که در انتخابی تیم ‌ملی که بعد از پارالمپیک ریو برگزار می‌شود، شرکت کند و دوباره حضورش را در تیم ‌ملی به اثبات برساند.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top