اوضاع مناطق کردنشین در شرق و جنوب شرق ترکیه به ویژه در استان های دیاربکر وشرناک همچنان بحرانی است و درگیری های گاه و بیگاه بین نیروهای دولتی و گروه های نظامی کرد در هفته های اخیر که دهها کشته و زخمی برجا گذاشته است، همچنان ادامه دارد.

به گزارش وکیل ملت شهر دیاربکر به عنوان بزرگ ترین و پرچمعیت ترین شهر کرد نشین ترکیه کانون این درگیری هاست و در برخی از مناطق این شهرتانک ها و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه جولان می دهند.

محله سور در شهر دیاربکر متشنج ترین منطقه در ماه های اخیر بوده است و در پی درگیریها در این منطقه هفته ها حکومت نظامی برقرار بوده است. در این منطقه از 2 دسامبر سال گذشته میلادی (50 روز پیش) حکومت نظامی دایر است.

دولت ترکیه می گوید در این منطقه نیروهای مسلح پ.ک.ک حضور دارند و با جاگیری در بین غیر نظامیان و با استفاده از انواع سلاح های سنگین و سبک نیروهای دولتی را هدف قرار می دهند.

منتقدان حکومت ترکیه نیز بر تلفات غیر نظامی عملیات های ترکیه در این منطقه دست گذاشته و از دولت آنکارا خواسته اند هر چه سریع تر به عملیات نظامی خود در این منطقه خاتمه دهد.

در جدید ترین تحولات منطقه سور ، دیروز تانک و نفربرهای زرهی که در هفته های گذشته در ورودی محله موضع گرفته بودند وارد منطقه شده و در خیابان های این محله از شهر دیاربکر جولان دادند.

تصاویر زیر حضور تانک و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه را داخل کوچه ها و خیابان های منطقه سور در شهر دیاربکر نشان می دهد.
 

جولان تانک در منطقه سور در شهر دیاربکر ترکیه جولان تانک در منطقه سور در شهر دیاربکر ترکیه محله سور ناآرام ترین بخش از شهر دیاربکر ترکیه است محله سور ناآرام ترین بخش از شهر دیاربکر ترکیه است همزمان با حضور تانک و نفربرهای زرهی به خیابان های سور مردم ساکن این منطقه با استفاده از تلفن همراه تصاویر آن را گرفتند همزمان با حضور تانک و نفربرهای زرهی به خیابان های سور مردم ساکن این منطقه با استفاده از تلفن همراه تصاویر آن را گرفتند

 

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top