به گزارش وکیل ملت:به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، سیدفرزاد افضلی با اشاره به اینکه وظیفه شیلات تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه است، اظهار کرد: تامین نیازغذایی جامعه رسالت ما در تولیدات شیلاتی بوده و سیاست ما افزایش تولیدات در این بخش است.

مدیر کل شیلات استان کرمانشاه با بیان مطلب فوق در سمینار" فرهنگ مصرف آبزیان و نقش آن در سلامت جامعه" که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مدیرکل شیلات استان، رئیس دانشکده بهداشت استان، مدیرکل بهبود کیفیت و توسعه بازار سازمان شیلات ایران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، آبزی‌پروران و عرضه‌کنندگان برگزار شد، تصریح کرد:سال گذشته حدود 11هزار و 793 تن محصول شیلات در استان کرمانشاه تولید شده که از این میزان حدود 2هزار 480 تن تولید ماهیان گرمابی و 10 هزار و 340 تن تولید ماهیان سردابی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در تولید ماهیان گرمابی رتبه اول را دربین استان‌های غیر ساحلی داریم تصریح کرد: در تولید ماهیان سردآبی نیز رتبه چهارم را در بین استان‌های غیر ساحلی به خود اختصاص داده‌ایم.

افضلی سهم مزرعه پرورش ماهی استان کرمانشاه را در تولیدات آبزیان کشور 4 درصد اعلام کرده و گفت: در حال حاضر در بخش شیلات استان حدود 4هزار و 696نفر مشغول به کار هستند.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه افزود: هدف اصلی ما در تولیدات شیلات استان کرمانشاه بهبود عرضه کیفیت آبزیان در کنار افزایش تولید محصولات این بخش است.

افضلی اقدامات شیلات استان کرمانشاه را برای توسعه بخش شیلات برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، بهره‌برداری بهینه  از آب، ایجاد امکانات لازم در امر پرورش آبزیان، راهکارهای افزایش سرمایه‌گذاری و.... برشمرد.

وی گفت: مصرف سرانه آبزیان استان 7و نیم کیلوگرم می‌باشد که باید با ایجاد زمینه‌های لازم نظیر آموزش، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و معرفی محصولات شیلات به مردم، آنها را به مصرف محصولات شیلات علاقه‌مند کرد.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از سیاست‌های ما در بخش شیلات توسعه ماهیان زینتی است که باعث ایجاد اشتغال و درآمد برای علاقه‌مندان به این بخش است.

وی گفت: سعی داریم با همدلی، تلاش و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، اداره محیط زیست، آب منطقه‌ای و دیگر دستگاه‌های ذیربط تولید محصولات شیلاتی را افزایش و توسعه دهیم.

کلید واژه ها محیط زیست - جهاد کشاورزی
دسته بندی خبر روز , سلامت ,
منبع خبر ایلنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top