برف و کولاک در آمریکا همچنان قربانی می گیرد+ عکس به گزارش وکیل ملت به نقل از رسانه های آمریکا، شدت سرما و برف و کولاک به گونه ای است زندگی بیش از 80 میلیون تن از ساکنان مناطق مختلف را فلج کرده و صدها پرواز از جمله پرواز هواپیمای جوبایدن معاون رئیس جمهور آمریکا که به دیدار خود از ترکیه پایان داده بود و تصمیم داشت به واشنگتن بازگردد لغو شده است.

هواپیمای وی در فرودگاه میامی به زمین نشست.

برخی گزارش ها حاکی است مردم از بیم کمبود مواد غذایی و دیگر نیازهای اولیه به فروشگاه ها هجوم برده اند.

ادامه بارش شدید برف و وزش بادهای پرسرعت مناطق شرقی آمریکا را عملا فلج کرده، ده‌ها هزار مسافر را سرگردان کرده و به مسدود شدن راه‌های ارتباط درون و بیرون شهری منجر شده است.  شرایط بد جوی دستکم تا اوایل وقت روز یکشنبه (به وقت محلی) ادامه یابد و احتمال بارش بیشتر برف هم وجود دارد.

 

برف و کولاک در آمریکا همچنان قربانی می گیرد+ عکستوفان شدید به همراه بارش برف و بوران در واشنگتن پایتخت و دیگر ایالت های شرق آمریکا در روز شنبه، 14 کشته و صدها مصدوم بر جای گذاشت.

سرعت توفان که در برخی نقاط بیش از 90 کیلومتر بر ساعت گزارش شده باعث بسته شدن راه ها و تونل ها، تعطیل شدن هزاران پرواز، قطعی برق منازل ده ها هزار نفر و سیل و ممنوعیت عبور و مرور در برخی از شهرهای آمریکا شده است.

درشهر واشنگتن پایتخت این کشور که یکی از سنگین ترین بارش های برف در تاریخ خود را به ثبت رسانده است، شدت بارش برف باعث بسته شدن راه های مرتبط به نیویورک و دیگر شهرهای اطراف آن شد.

ایالت نیویورک که با ثبت رکورد 63 سانتیمتر برف، سومین بارش بزرگ برف در تاریخ خود که در 94 سال گذشته بی سابقه بوده است را تجربه می کند، از ساعت 2:30 دقیقه بعد از ظهر روز شنبه ضمن اعلام وضعیت فوق العاده، اعلام ممنوعیت عبور و مرور تا ساعت 7 صبح روز یک شنبه را به اجرا گذاشت.

در ایالت نیوجرسی، سیل و طغیان رودخانه در قسمت هایی از جرسی شور، باعث تخلیه ساکنان وصدمه به ساختمان ها و مغازه های در این مناطق شده است.

به گزارش مقامات مسئول، طبق آخرین آمار رسیده، در پی این توفان که زندگی بیش از 85 میلیون نفر از مردم آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است حداقل 19 تن کشته و صدها زخمی بر جای گذاشته است و شمار قربانیان در حال افزایش است .

در12 ایالت شرقی آمریکا که تحت تاثیر این توفان برفی قرار داشته اند وضعیت فوق العاده اعلام شده است.

کارشناسان اقتصادی و مالی معتقدند، این توفان شدید که موجب فلج شدن شهر نیویورک و تعطیلی وسایل نقلیه عمومی و مترو این شهر و ممنوعیت عبور و مرور شده است در این شهر که مرکز مالی کشور آمریکا در آن قرار دارد ممکن است باعث شدت گرفتن موج منفی در وضعیت نابسامان بورس شود که می بایست تا بازگشایی مجدد بورس نیویورک در روز دوشنبه منتظر بود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top