تاریخ انتشار: 4بهمن1394|13:40

| کد خبر: 90005
رئیس شورای حل اختلاف خوزستان تاکید کرد

شوراهای حل اختلاف، مددکار مرکز داوری اتاق بازرگانی

وکیل ملت: زبیدی نیا گفت: شورای حل اختلاف خوزستان یار و مددکار مرکز داوری اتاق بازرگانی است.

عبدالعباس زبیدی نیا در مراسم راه اندازی مرکز داوری اتاق بازرگانی شهرستان اهواز افزود: شورای حل اختلاف خوزستان یار و مددکار مرکز داوری اتاق بازرگانی خواهد بود.

به گزارش وکیل ملت رئیس شورای حل اختلاف خوزستان در مراسم راه اندازی سی امین مرکز داوری کشور با حضور مسئولین استانی و کشوری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بر نقش شورای حل اختلاف بر حل و فصل دعاوی در امور بازرگانی تاکید کرد و گفت: شورای حل اختلاف می تواند در حل و فصل دعاوی در امور بازرگانی کمک شایانی داشته باشد و همیشه یار و مددکار این مجموعه خواهد بود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اطاله دادرسی از مهم ترین معضلات مردم است که به دنبال حذف آن هستیم، اظهار کرد: معاونت پیشگیری از جرم در دادگستری به منظور کاهش پرونده های ورودی به سیستم قضایی است اقدام به  راه اندازی مرکز داوری در این راستا نموده است که می تواند تاثیرگذار باشد.

زبیدی نیا با اشاره به نقش بانوان در امر داوری ضمن رعایت حقوق شهروندی گفت: استفاده از بانوان در امر داوری ضمن رعایت حقوق شهروندی موجب ارتقا و تبیین جایگاه زن در حقوق و نظام اسلامی می شود.

وی افزود: در امر قضاوت از دیدگاه های دیگر می توان از بانوان نیز استفاده کرد اما تخصص و تسلط بر قضاوت مقوله مهمی است که از افراد توانمند در این زمینه باید استفاده شود.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان تصریح کرد: قوانین آیین دادرسی مدنی تشریفات بسیاری دارد که در مرکز داوری این تشریفات دست و پا گیر وجود ندارد همچنین انتخاب داوران در آن راحت تر و هزینه دادرسی کمتر است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top