ظریف: نتایج توافق ایران و 1+5 آثار خوبی بر فضای جهانی ایجاد کرد

وکیل ملت: وزرای خارجه ایران و تایلند آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

تاریخ انتشار: 4بهمن1394|13:40

ظریف: نتایج توافق ایران و 1+5 آثار خوبی بر فضای جهانی ایجاد کرد
| کد خبر: 90007

به گزارش وکیل ملت ،"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان و "دون پرامودوینای" آخرین تحولات روابط دوجانبه و راههای گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.  
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند رو به جلو مناسبات دو کشور اظهار داشت مناسبات تهران و بانکوک بر اساس احترام متقابل و علائق دیرینه همواره مبتنی بر منافع مشترک رو به جلو و پیشرفت داشته و جمهوری اسلامی ایران آمادگی گسترش مناسبات دو کشور در زمنیه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی دارد.
 
ظریف با تبیین نتایج توافق برجام و اثار گسترده آن درمرحله پساتحریم گفت: ما ظرفیت های فراوانی فرا روی موسسات دولتی وخصوصی دو کشور برای بحث و بررسی درچهارچوب کمیسیون  مشترک اقتصادی دوکشور و ایجاد فرصتهایی هر چه بیشتر بر صاحبان صنایع و تجار دو کشور داریم.
 
وزیر امور خارجه کشورمان سفر مقامات عالیرتبه تایلند برای گسترش و تعمیق مناسبات دوکشور را مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد: بازار جمهوری اسلامی ایران می تواند نقش مرکزیت را در ترانزیت ، تبادلات منطقه ای ، صادرات مجدد، همکاریهای چند چانبه ، تقویت همکاریهای کشاورزی ، شیلات و آبزیان را برای شرکای تایلندی خود ایفا  نماید.
 
ظریف با اشاره به همکاریهای سازنده دو کشور در مجامع بین المللی و منطقه ای ، آمادگی جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب رایزنی و مشارکت فعال در راستای توسعه پایدار، همکاری  برای صلح و ثبات و مبارزه با افراط گرایی و تروریسم را اعلام داشت.

دون پرامودوینای وزیر امور خارجه تایلند با  اشاره به نتایج کمسیون مشترک اقتصادی دو کشور اظهار داشت : دستاوردهای کمسیون مشترک اقتصادی دو کشور برای ارتقای همکاریهای بانکوک و تهران را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.
 
وی افزود: همواره روابط دو کشور بر اساس اصول احترام متقابل و منافع مشترک بر پایه های متینی استوار بوده است و امروز درتهران با حضور هیئت تجاری بزرگ در صدد شناسایی فرصتهای همکاریهای سیاسی ، اقتصادی ، تجاری و فرهنگی هر چه بیشتر با جمهوری اسلامی ایران می باشیم.
 
وزیر امور خارجه تایلند گفت: ما خرسندیم که نتایج توافق جمهوری اسلامی ایران و 1+5 آثار خوبی بر فضای جهانی ایجاد کرده و امیدواریم در خلال رایزنیهای جدید بتوانیم زمینه های همکاریهای دو جانبه را بین دو کشور ارتقاء بخشیم.

وی خاطر نشان کرد: تایلند در چهارچوب رایزنیها و منافع مشترک دو کشور علاقمند است با جمهوری اسلامی ایران، سطح همکاریهای خویش را در  سازمانهای بین المللی و منطقه ای مختلف افزایش بخشد.
 

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top