تاریخ انتشار: 5بهمن1394|19:24

| کد خبر: 90881

برخي قوانين حمايتى راجع به كار و شغل زنان

وکیل ملت: در قوانین استخدامی ملاحظاتی درباره کار خانم ها دیده می شود که در برخی موارد جنبه مثبت و در برخی امور جنبه منفی دارد.


✅در قوانین استخدامی ملاحظاتی درباره کار خانم ها دیده می شود که در برخی موارد جنبه مثبت و در برخی امور جنبه منفی دارد. مثلا:  

استخدام خانم ها در ارتش فقط در مشاغل درمانی و بهداشتی تجویز شده است اما در سپاه خانم ها می توانند در مشاغلی که مستلزم به کارگیری زنان باشد استخدام شوند. به عبارت دیگر دایره امکان استخدام خانم ها در سپاه وسیع تر از ارتش است زیرا اطلاق عباراتی که مقامات استخدام کننده حسب مورد نسبت به استخدام خانم ها در سپاه ولو در اموری که درمانی و بهداشتی نباشد تصمیم گیرند، بیشتر است. در نیروی انتظامی خانم ها می توانند در مشاغل اداری و انتظامی وارد شوند.

خانم های شاغل فاقد همسر که متکفل خرج خانواده باشند از مزایای هزینه عائله مندی برخوردار می شوند.

خانم های پزشک متاهل برای گرفتن پروانه دائم از رفتن به خارج از تهران معاف هستند.

در قانون خدمت نیمه وقت بانوان شاغل به خانم ها اجازه داده شده است با موافقت مقامات مسوول به صورت نیمه وقت کار کنند البته در سال ۱۳۷۶ مقرر شد خانم ها به جای کار نیمه وقت معادل سه چهارم ساعات کار هفتگی را انجام دهند.

✅درباره اشتغال خانم ها به مشاغل قضایی بحث و مجادله دراز مدتی وجود دارد که ورود در تفصیل آن در حوصله این بحث نیست. به طور خلاصه می توان گفت هرچند اصلاحات انجام شده در قانون مربوط امکان اشتغال خانم ها را با داشتن پایه قضایی ظاهرا فقط منحصر به مشاغلی کرده است که در آنها «رأی دادن» به معنی اخص مطرح نیست اما به نظر می رسد خانم ها می توانند قاضی به معنی اخص باشند و رای بدهند، همچنان که هم اکنون تعدادی از خانم ها در این موضع هستند و خوب هم انجام وظیفه می کنند.
 

دسته بندی حقوقی , دانشنامه حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top