تاریخ انتشار: 6بهمن1394|10:52

| کد خبر: 91209

6 پليس حادثه افسریه مجرم شناخته شدند

وکیل ملت: شش مأمور پليس سبزوار كه در جريان تعقيب و گريز قاتل فراري در تهران سه نفر را كشته بودند، از سوي قاضي پرونده مجرم شناخته شدند و قرار مجرميت آنها صادر شد.

به گزارش جوان، اين حادثه بامداد روز دوشنبه چهارم آبان ماه زماني رخ داد كه شش مأمور پليس سبزوار براي دستگيري متهم به قتلي به نام شاهين كه در شهرستان سبزوار مرتكب قتل شده بود، پس از تعقيب و گريز طولاني جلوي خودروي او را كه علاوه بر خودش سه‌سرنشين ديگر هم داشت، حوالي سه راه افسريه سد كردند كه در جريان تيراندازي مأموران پليس، شاهين و برادرش پژمان در دم در محل حادثه جان باختند و دوستش رشيد پس از انتقال به بيمارستان فوت شد و سرباز وظيفه‌اي كه به عنوان مسافر سوار بر اين خودرو شده بود در بيمارستان از مرگ نجات يافت.  پس از اعلام اين حادثه از سوي مأموران كلانتري 157 مسعوديه، قاضي منافي آذر، بازپرس ويژه قتل به همراه كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي در محل حادثه به تحقيق پرداخت.

بررسي‌هاي اوليه نشان داد اين تعقيب و گريز مرگبار ساعتي قبل از حوالي شهرستان پاكدشت رقم خورده است. بررسي‌ها حكايت از آن داشت كه شاهين از مجرمان سابقه‌دار يك ماه قبل مرد دامداري را در شهرستان سبزوار با شليك گلوله به قتل رسانده و پس از آن به همراه برادرش به تهران فرار كرده و در خانه خواهرشان پنهان شده بود.

 همچنين مشخص شد پس از اين، مأموران پليس سبزوار براي دستگيري متهم به قتل فراري راهي تهران شده تا اينكه خودروي متهم را در شهرستان پاكدشت شناسايي كرده و دستور ايست داده‌اند كه راننده توجهي به ايست مأموران نكرده و با افزودن سرعت از محل گريخته است و مأموران پليس هم به تعقيب آنها پرداختند تا اينكه در حوالي سه راه افسريه جلوي خودروی متهم را سد كرده‌اند و اين حادثه رخ داده است. قاضي منافي آذر با بررسي صحنه حادثه دريافت كه مأموران پليس قانون به‌كار‌گيري سلاح را رعايت نكرده‌اند، بنابراين دستور بازداشت شش مأمور را براي بازجويي‌هاي بيشتر صادر كرد و آنها را در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي قرار داد.

يكي از مأموران پليس در بازجويي‌ها درباره اين حادثه گفت: يك ماه قبل شاهين مرد دامداري را در اطراف شهرستان سبزوار با شليك گلوله به قتل رسانده بود. وقتي مأموران پليس در محل حادثه حاضر شدند، دريافتند متهم پس از قتل مرد دامدار در  مقابل چشمان پسرش، از محل گريخته است. بررسي‌ها نشان داد قاتل با مقتول از قبل اختلاف داشتند و وي چندين بار مقتول را تهديد به قتل كرده بود.

با بررسي پرونده متهم، مشخص شد وي از اوباش معروف و خلافكاران شهر است و مدتي قبل هم در تسويه‌حساب شخصي مرد ديگري را داخل شهر با شليك گلوله زخمي كرده است، تيمي از مأموران پليس براي دستگيري متهم به دستور قضايي وارد عمل شدند. مأموران در تحقيقات دريافتند شاهين و برادرش پژمان كه او هم به خاطر سرقت و درگيري تحت تعقيب پليس بود، به تهران گريخته‌اند و حوالي آن مسافركشي مي‌كنند. 

این مأمور پلیس ادامه داد:‌ در چنين شرايطي كه احتمال مي‌رفت وي دست به تسويه‌حساب با افراد ديگري بزند، ما شش مأمور پليس با گرفتن نيابت قضايي براي شناسايي و دستگيري دو متهم فراري راهي تهران شديم.

وي ادامه داد: ساعتي قبل از حادثه ما خودروي متهم را در حوالي پاكدشت شناسايي كرديم و دستور ايست داديم، اما متهم وقتي فهميد مأموران پليس در تعقيب او هستند، اقدام به فرار كرد كه ما هم به تعقيب خودروي او پرداختيم. ما در طول تعقيب و گريز چندين بار دستور ايست داديم تا اينكه سرانجام در نزديكي سه راه افسريه موفق شديم خودروي آنها را متوقف كنيم. پس از اين ما از خودرو پياده شديم تا آنها را بازداشت كنيم، اما متهم و برادرش به طرف ما حمله كردند كه ما هم به سوي آنها تيراندازي كرديم و اين حادثه اتفاق افتاد.  پنج مأمور ديگر هم حرف‌هاي وي را در بازجويي‌ها تكرار كردند و مدعي شدند قصد دستگيري آنها را داشته‌اند كه اين حادثه رخ داده است.

همزمان با ادامه تحقيقات درباره اين حادثه، قاضي منافي آذر دست به تحقيقات ميداني زد و محل حادثه را چندين بار با كارشناسان بررسي كرد. بازپرس در بررسي‌هاي دوربين‌هاي ترافيكي و اطلاعاتي محل حادثه به اين نتيجه رسيد كه مأموران هنگام حادثه قانون به‌كار‌گيري سلاح را رعايت نكرده‌اند.

بنابراين پس از تحقيقات تكميلي و تخصصي تيم جنايي و كارشناسان، بازپرس شش مأمور پليس را در اين حادثه مجرم شناخت و صبح ديروز قرار مجرميت شش مأمور پليس به اتهام قتل عمد سه مرد از سوي قاضي منافي آذر صادر شد. بدين ترتيب شش مأمور پليس سبزوار به زودي پس از صدور كيفرخواست پاي ميز محاكمه حاضر خواهند شد.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top