تاریخ انتشار: 6بهمن1394|11:30

| کد خبر: 91228

کاشان تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد

وکیل ملت: نماینده ولی فقیه در کاشان با تأکید بر این که شهرستان کاشان به دلیل جایگاهی که در طول تاریخ تشیع دارد تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد گفت: به این فکر می کنم تا برای مصیبت بزرگ روز گذشته در کاشان، روز جمعه را در کاشان عزای عمومی اعلام کنم.


به گزارش رسا، آیت‌الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی‌فقیه درکاشان دوشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا در دویست و هشتمین جلسه تفسیر قرآن در مسجد حضرت قائم(عج) با اشاره به این که وارد دهمین سال اقامت خود در کاشان و درخدمت مومنین و حزب اللهی ها و خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان و مؤمنین شده‌ام، گفت: سیاست بنده طی ۱۰ سال گذشته این بوده که همیشه از مسؤولان شهر و نظام حمایت کنم و اگر جایی هم گلایه ای وجود داشته است، خصوصی تذکر داده و بنا نبوده هیچگاه در اجتماعات و سخنرانی ها و خطبه‌های نماز جمعه درباره فردی و یا مسؤولی و مدیری تذکری در فضای عمومی داده شود.

وی افزود: واقعه تلخ روز گذشته در شهرستان کاشان ذائقه حزب اللهی‌ها را تلخ کرد و من خیلی غصه خوردم و متأسف شدم که چرا در این شهر حساب و کتابی و انسجامی وجود ندارد. آیت الله نمازی در تشریح واقعه تلخ روز گذشته شهرستان کاشان گفت: یک تک آدم که سمتی هم ندارد، در یک گوشه ای از یک نهادی، از ارشاد اسلامی تهران درخواست می‌کند تا یک بازیگر و هنرپیشه زنی را به کاشان اعزام شود. وی افزود: حالا همه مشکلات حل شده و تنها کمبودش این بوده که یک خانم که نمی خواهم بگویم کی بوده ولی وضعیت اش خوب نبوده را به کاشان دعوت می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: بعد از این که درباره این موضع تذکر دادم به ما اعلام شد برنامه لغو شده است و شنبه شب همین هفته نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی کاشان که با حضور مسؤولان و اداره ارشاد و نهادهای دیگر شهرستان برگزار شد این بحث باردیگر مطرح شد و به ما اطمینان دادند جای نگرانی نیست و این برنامه لغو شده و من نیز خیالم راحت شد. وی افزود: اما یکشنبه بعد از ظهر روز گذشته نزدیک غروب اعلام کردند این خانم با یک گروه محافظ که برایش حفاظت گذاشته بودند تا بچه حزب‌اللهی با آنها برخوردی نداشته باشند وارد کاشان شده است و وضعیت ظاهری این خانم به قدری بد بوده که موقع ورودش به خیابان، برق خیابان را قطع می‌کنند تا کسی او را نبیند، و یک گروه هم اطراف این خانم او را به سالن محل برگزاری مراسم هدایت می‌کنند.

آیت الله نمازی با اظهار تأسف از این که برخی از نهادهای مسؤول اعلام کرده بودند چون ایشان مجوز دارد کسی مزاحم او نشود گفت: خانم های حزب اللهی و محجبه و بچه حزب اللهی ها که از قبل برای بررسی اوضاع در سالن حاضر شده بودند، از سوی مأموران به زور از محل برگزاری مراسم بیرون می کنند و حتی برخی از خانم های چادری را برخی افراد بغل کردند و بیرون انداختند که پای یکی از خانم ها آسیب دیده است.

نیروهای مسلح در عراق و سوریه با داعش مبارزه می کنند، اما نیروهای ما در اینجا با حزب اللهی ها برخورد می کنندنماینده ولی فقیه درکاشان با اظهار تأسف از اقدامات روز گذشته در شهرستان کاشان گفت: ما کجای کار قرارداریم، در حالی که نیروهای مسلح در عراق و سوریه با داعش مبارزه می کنند، اما نیروهای ما در اینجا با حزب اللهی ها برخورد می کنند. آیت الله نمازی در ادامه گفت: امروز استاندار استان اصفهان که برای جلسه شورای اداری به کاشان آمده بود به دلیل عدم شرکت من در جلسه شورای اداری، استاندار اصفهان در پایان جلسه شورای اداری آمدند دفتر و من به ایشان گلایه کردم که این کشور و این شهرستان بر پایه خون دویست هزار جوان شهید و رشید پایه گذاری شده است چرا باید شاهد چنین اقدامات و حرکت هایی باشیم.

مأمورین دولتی که سبب آسیب و ضرب و شتم مردم شدند، باید تحویل دستگاه قضایی شوند وی افزود: به استاندار استان اصفهان گفتم این کار حتما باید بررسی شود و به مأمورین دولتی که در این ماجرا دخالت داشتند و باعث آسیب و ضرب و شتم شدند، باید تحویل دستگاه قضایی شده و براساس قانون با آنها رفتار شود. آیت الله نمازی یادآور شد: به استاندار استان اصفهان گفتم اگر چنانچه افرادی خارج از مجموعه حاکمیت یک حرکتی را انجام می دهند به حساب عادی بودن افراد می‌گذاریم اما دخالت و مشارکت کارمندان و مسؤولین نظام و کسانی که به برکت خون شهدا روی میز و صندلی های ریاست نشستند قابل قبول نیست.

وی افزود: به استاندار استان اصفهان گفتم به این فکر می کنم تا برای مصیبت بزرگ روز گذشته در کاشان، روز جمعه را در کاشان عزای عمومی اعلام کنم که در یک شهر مذهبی کهن سال ۷ هزار ساله با آن همه سوابق روشن و وجود فقها و صالحان و اولیاء و متقین و مردم به این خوبی، جواب خانواده شهدا را چه بدهیم. شهدای تازه تفحص شده می خواهند به ما بگویند اگر شما زنده ها خواب هستید ما شهدا زنده و بیداریم عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: یکی از دوستان می گفت در حال عبور از خیابان بودم خانمی به من نزدیک شد و گفت غیرت شما کجا رفته است شما کجایید.

آیت الله نمازی با اشاره به این که هفته گذشته ۹۴ شهید تازه تفحص شده در استان فارس تشیع جنازه شدند، گفت: شهدای تازه تفحص شده دارای پیام هستند و می خواهند به ما بگویند اگر شما زنده ها خواب هستید ما شهدا زنده و بیداریم. به گفته وی، تعداد ۹۴ شهید تازه تفحص شده در سال ۹۴ آمدند تا در این فضای ملتهب تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به ما و نامزدهای انتخابات هشدار بدهند کار خلاف قانون وخلاف شرع انجام ندهیم و با یکدیگر درگیر نشویم که هیچ خبری در پست و صندلی ها نیست چرا که همه کارهای خدا حساب و کتاب دارد و کار خدا بر اساس حکمت است و ورود و خروج شهدا نیز حساب و کتاب دارد. نماینده ولی فقیه در کاشان در ادامه گفت: برای تصمیم گیری اتفاقات روز گذشته امروز تلفنی با دفتر رهبر معظم انقلاب صحبت کردم و آنها اعلام کردند گزارش کار را برای آنها ارسال تا در جلسه مطرح شود. آیت الله نمازی با توصیه به مسؤولان شهرستان از آنها خواست برنامه روز گذشته در کاشان را با کمال قوت و قدرت بررسی و افرادی را که در ضرب و شتم و اهانت به مردم و خانم های مذهبی و چادری و بچه ها حزب اللهی ها نقش داشتند مجازات شوند.

توصیه اکید نماینده ولی فقیه در کاشان به مسؤولان شهرستان به رسیدگی به پرونده حادثه روز گذشته کاشان وی افزود: چه آنهایی در شهرستان و چه آنهایی که درتهران و اصفهان هستند باید بدانند، کاشان به دلیل جایگاهی که درطول تاریخ تشیع داشته تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد. نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: توصیه اکید من به مسوؤلان شهرستان این است که این پرونده را با قوت رسیدگی کنند و گزارش کار را به مردم بدهند و در صورت تکرار چنین اقداماتی ما با قاطعیت برخورد خواهیم کرد. شایان ذکر است، حاضران در جلسه تفسیر قرآن امشب آیت الله نمازی با فریاد الله اکبر و مرگ بر منافق و تکلیف مسؤولینی را که فرش قرمز پهن کردند را روشن کنید، حمایت خود را از نماینده ولی فقیه در کاشان اعلام کردند و در پایان طوماری را که در محکومیت حضور این هنرپیشه کشف حجاب در کاشان بود را امضاء کردند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top