درهای باز لندن برای تجارت با ایران

وکیل ملت: روزنامه دیلی تلگراف به نقل از خبرگزاری "رویترز" اشاره می کند که در جریان توافق هسته ای کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خصوص بریتانیا محدودیت های وضع شده برای فعالی بانکی با ایران را لغو کرده اند و در این باره می نویسد:"کمتر از ده سال پیش بانک های ایرانی در بریتانیا فعال بودند و افتخار افزایش سود و رشد روابط با اروپا را از آن خود کرده بودند. اکنون نیز لندن اجازه می دهد تا دو بانک ایران در آن کشور فعالیت های خود را از سر گیرند".

تاریخ انتشار: 6بهمن1394|23:00

درهای باز لندن برای تجارت با ایران
| کد خبر: 91565

این روزنامه در ادامه می افزاید:"بانک های ملی ایران و بانک بین المللی پرشیا در زمره دو بانک ایرانی هستند که در حال گفت و گو با خزانه درای بریتانیا برای فعالیت دوباره در آن کشور بوده اند". این روزنامه اما اشاره کرده که بانک ملی ایران و بانک بین المللی به پرسش خبرنگار آن روزنامه درباره صحت و سقم این خبر پاسخ نداده اند. بانک مرکزی بریتانیا نیز از پاسخ دادن خودداری کرده است. دیلی تلگراف خاطر نشان می سازد که دولت بریتانیا پیش تر به طور رسمی اعلام کرده بود که از گسترش روابط تجاری خود با ایران و کسب و کار بیش تر میان دو طرف استقبال می کند.

در همین حال، دیلی تلگراف اشاره کرده که "ویلی والش" مدیر اجرایی بریتیش ایرویز نیز در یک کنفرانس جهانی در حوزه امور هوایی در دوبلین گفته است که آن شرکت خواهان همکاری با ایران است و در این باره افزوده است:"اگر برای مان این اطمینان حاصل شود که با افزایش مشتری مواجه خواهیم بود به طور جدی خواستار همکاری با ایران هستیم".

دیلی تلگراف اشاره می کند که بریتیش ایرویز در حالی خواستار همکاری با ایران شده که آن نشریه نام ایران را در جدول 20 کشور برتر از نظر غنی بودن میراث فرهنگی و باستانی ذکر کرده بود. این روزنامه در پایان از تقاضا برای سفر به ایران با تورهای مسافرتی به عنوان درخواستی "سیری ناپذیر" از سوی مشتریان خارجی یاد کرده است.

دسته بندی حقوق اقتصادی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top