تاریخ انتشار: 7بهمن1394|10:00

| کد خبر: 91721

پیش بینی شرایط جوی کشور / تهران به صفر میرسد

وکیل ملت: دمای هوای استان تهران در سردترین ساعات به صفر درجه خواهد رسید.

به گزارش وکیل ملت ، براساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهاي پیش یابی هواشناسی، امروز در سواحل دریاي خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشورابرناکی و بارش برف وباران ادامه خواهد داشت. در شمال غرب، غرب، دامنه هاي جنوبی البرز و زاگرس مرکزي نیز در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. بعد از ظهرامروز در برخی مناطق جنوبی کشورنیز افزایش ابر، رگبارورعد وبرق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

روز پنج شنبه در سواحل دریاي خزر، بویژه در سواحل مرکزي وشرقی و شمال شرق کشور ابرناکی وبارش برف و باران ادامه می یابد و در برخی مناطق جنوب شرق،جنوب غرب و دامنه هاي زاگرس مرکزي وجنوبی نیز افزایش ابر وبارش پراکنده گاهی با رعد و برق رخ خواهد داد.

این سامانه اوایل وقت روز جمعه در مرزهاي شرقی کشور سبب بارش پراکنده شده و بتدریج از کشور خارج می شود. طی دو روز آینده در نوار جنوبی کشور وزش باد پیش بینی می شود که در برخی مناطق جنوب شرق کشور با گرد و خاك همراه خواهد بود.

بارش ها امروز دراستان گیلان و برخی مناطق استان هاي مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوي شدت بیشتري خواهد داشت. امروز خلیج فارس و در روزهاي پنج شنبه وجمعه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریاي عمان مواج پیش بینی می شود. دریاي خزر نیز امروزمواج می باشد. شایان ذکر است که هواي سرد تا روز جمعه در نیمه غربی وشمالی کشور ماندگارخواهد بود.

پیشینه و کمینه دمای هوای استان تهران به ترتیب 6 و 0 است. همچنین استان چهارمحال و بختیاری با دمای 6 درجه زیر صفر و هرمزگان با دمای 26 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بوده اند.

** آغاز پدیده (4- 4 تا) از امروز
  امیر سرکرده کارشناس هواشناسی گفت: در روز جاری نه تنها شاهد هوای سرد و کاهش دما هستیم بلکه این کاهش دما به شکل بارش برف در تهران بوده و در بسیاری از مناطق شمالی و شمال غرب کشور دمای هوا به زیر 10 تا 20 درجه سانتی‌گراد رسیده که نمونه آن شهر چالدران است که با سرمای هوای منفی 20 درجه مواجه بود.   استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی، زنجان، تهران، البرز، قزوین و شمال سمنان تحت تأثیر موج سرما و بارش برف قرار دارند.   در نواحی جنوبی سه استان، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش‌ها با شکل رگبار و همراه با رعد و برق است در برخی از شهرها وزش باد و طوفان پدیده غالب است. آب‌های شمالی و جنوبی شامل دریای خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان امروز و فردا مواج خواهد بود و در برخی مناطق دریایی ارتفاع موج به 3 متر خواهد رسید.   از امروز 7 بهمن پدیده 4- 4 آغاز می‌شود که به گفته قدیمی‌ها چهار روز از آخر چله بزرگ و چهار روز از اول چله کوچک است و زمان بین 7 تا 14 بهمن را در برمی‌گیرد و در این هشت روز شاهد سردترین روزهای سال خواهیم بود.  

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top