تاریخ انتشار: 7بهمن1394|14:00

| کد خبر: 91833
معاون عملیات ناجا مطرح کرد

رویکرد علمی پلیس برای حفظ و ارتقاء امنیت در جامعه

وکیل ملت: معاون عملیات ناجا با تشریح اهداف اولین همایش ملی پلیس، مشاوره و روان شناسی از رویکرد علمی پلیس برای حفظ و ارتقاء امنیت خبر داد.

به گزاروکیل ملت ، سردار بتولی در اولین همایش ملی پلیس، مشاوره و روانشناسی، گفت: فرآیند رشد و توسعه بومی و تدریجی جوامع غربی همواره با تنش ها و عوارضی برای نظام فردی، اجتماعی و خانواده همراه بوده است. اندیشمندان از این چالش با عناوین لزوم خروج از بحران و توجه به معنویات‌گرایی یاد کرده اند.

معاون عملیات ناجا ادامه داد: بررسی ها موید آن است که الگوی رشد و توسعه غربی بدون توجه به ارزش ها و باورهای بومی در جوامع در حال توسعه، ساختار فرهنگ و سنت را بر هم زده است.

سردار بتولی با بیان اینکه حاشیه نشینی ، تغییر بافت‌های جمعیتی، رشد و توسعه علمی و ... مشکلات روحی، روانی و پیامدهای مخربی به دنبال داشته است، گفت: بروز و ظهور پدیده های نو و آسیب های اجتماعی شیوه مقابله با جرایم را از سنتی به نوین تغییر داده است. تغییر الگوها ، فعال شدن شکاف های جنسی و گسترش جرایم، حساسیت هایی را فراهم کرده است که پلیس با روش ها و الگوهای سنتی نمی تواند با این شرایط جدید مواجه شود.

سردار بتولی تأکید کرد: نیروی انتظامی با تغییر رویکرد خود به جامعه محوری، نگاه علمی را به عنوان جهت گیری برای حفظ و ارتقاء امنیت انتخاب کرده است که در این راستا توجه ویژه ای به تحقیقات علمی و توسعه فناوری دارد.

معاون عملیات ناجا با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از سال 77 با تشکیل مراکز مشاوره در مراکز استان ها و پلیس، گام های جدی در این حوزه برداشته است، افزود: نیروی انتظامی با تقویت نگاه علمی ، استفاده از آخرین دستاوردهای علمی در حوزه روان شناسی و دیگر حوزه ها به توسعه این مراکز اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: تعامل پلیس با جامعه روان شناسی می تواند برای جامعه ، پلیس و مجموعه روان شناسی کارساز و کارگشا باشد.

معاون عملیات ناجا در تشریح اهداف برگزاری این همایش یادآور شد: تبیین و ترویج ادبیات نظری و مفهوم روان شناسی پلیس از طریق مطالعات علمی و تجربی با حضور متخصصان و صاحب نظران و همچنین شناخت و تبیین کارکردهای علم روان شناسی در مأموریت های درون و برون سازمانی از اهداف این نشست و همایش است.

این مقام ارشد انتظامی شناخت ظرفیت های علمی و عملی موجود در این حوزه را در راستای پیشبرد اهداف پلیس موثر دانست و گفت: شناسایی و معرفی آخرین دستاوردهای جهان در این حوزه از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

براساس گزارش سایت پلیس، معاون عملیات ناجا گفت: امیدوارم با ابلاغ رسمی و آغاز به کار روان شناسان انتظامی با دستور فرمانده ناجا در این همایش، سطح نوینی از فعالیت های علمی در این حوزه رقم بخورد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top