معاون اجرای احکام شورای حل اختلاف استان تهران خبر داد

آزادی 4 زن محکوم به قصاص نفس در دهه فجر

وکیل ملت: معاون اجرای احکام شورای حل اختلاف استان تهران گفت: از میان هفت زن محکوم به قصاص نفس، سه محکوم تاکنون به آزادی رسیده و چهار محکوم دیگر با کمک شورای حل اختلاف در دهه فجر به آزادی خواهند ‌رسند.

تاریخ انتشار: 7بهمن1394|14:20

آزادی 4 زن محکوم به قصاص نفس در دهه فجر
| کد خبر: 91836

به گزارش وکیل ملت ، محمدحسین جراحی معاون اجرای احکام شورای حل اختلاف استان تهران با حضور در نشست خبری به مناسبت رهایی هفت نفر از محکومان قصاص نفس گفت: بعد از یک ونیم سال تلاش و همکاری شورای حل اختلاف استان تهران و دادسرای جنایی توانستیم افرادی که دچار خطا شده بودند و طبق قانون محکوم به اعدام بودند را از قصاص نفس نجات دهیم.

 

وی ادامه داد: یکی از این افراد 13 سال از عمر خود را در زندان گذرانده و جز زندان و مراجع قانونی جای دیگری نرفته است.

 

معاون اجرای احکام شورای حل اختلاف استان تهران خاطرنشان کرد: تلاش همکاران ما تا پای چوبه دار نیز ادامه دارد. این افراد عمدتا مادر هستند، اما یک لحظه ناراحتی و عصبانیت باعث شد یک عمر پشیمانی به وجود آید.

 

جراحی تصریح کرد: تعدادی از اولیای دم به صورت قطعی رضایت خود را اعلام کردند و مطالبه دیه نیز نداشتند، اما تعداد دیگری از خانواده‌ها چون خودشان در معرض آسیب قرار داشتند، خواهان دیه شدند.

 

وی در توضیح جرم های این هفت زندانی گفت:‌ اکثر این افراد به دلیل مشکلات زناشویی و قتل همسران‌شان در زندان بسر می برند که کم سن و سال ترین این افراد، 27 ساله و بزرگترین شان 47 سال دارد. حکم قصاص تمامی این هفت نفر از سوی مراجعه قضایی تایید شده بود، اما اکنون با کمک خداوند متعال و همکاران ما توانستند به آزادی برسند.

 

معاون اجرای احکام شورای حل اختلاف استان تهران تصریح کرد: از بین این هفت زندانی کمترین دوران محکومیت سه سال و بیشترین دوران محکومیت 13 سال بوده است؛ در واقع سه نفر از این هفت نفر در حال حاضر آزاد و سر خانه و زندگی های‌شان هستند. 4 نفر دیگر نیز منتظر سپری شدن تشریفات اداری و قضایی هستند که قرار است در ایام دهه فجر به آزادی برسند.

 

جراحی اظهار کرد: 250 نفر از زندانیان اعم از زن و مرد در شورای حل اختلاف تهران دارای پرونده هستند که تلاش می‌شود این افراد بیش از سه ما ه در زندان نمانند؛ در واقع هدف اصلی شورای اختلاف مصالحه و سازش است.

 

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top