به گزارش وکیل ملت ، ناصر عبدی رئیس شورای حل اختلاف ویژه زندان‌های استان‌ تهران در نشست خبری که به مناسبت رهایی هفت زن محکوم به قصاص برگزار شده بود، گفت: شعب شورای حل اختلاف بهترین محل برای رسیدگی به شکایت‌ها است که در نهایت هم بزهکار و هم بزه دیده به رضایتمندی می‌رسند؛ در واقع عدالت ترمیمی در شورای حل اختلاف انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: در نهایت در پرونده ها بزه دیده موفق نمی‌شود خسارت های مادی و معنوی خود را به طور کامل جبران کند، اما در شورای حل اختلاف بزه دیده و بزهکار به رضایت صد در صدی می‌رسند.

 

رئیس شورای حل اختلاف ویژه زندان‌های استان تهران اظهار کرد: نحوه رسیدگی در شورای حل اختلاف به این صورت است که تمامی دعاوی با حضور مددجویان رسیدگی می‌شود و تنها روزنه امید زندان نیز همین شوراها هستند.

 

عبدی ادامه داد: شورای حل اختلاف زندان‌ها در بیست سال گذشته با کمک مسئولان به بحث آموزش و حرفه آموزی زندانیان تاکید زیادی داشتند. همچنین فعالیت‌های ورزشی، اجتماعی و حفظ قرآن نیز در زندان ها انجام می‌شود.

 

رییس شورای حل اختلاف ویژه زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: در بحث کمک و مساعدت در استخلاص زندانیان در معرض قصاص شورای حل اختلاف در دو سال گذشته حدود هفت نفر از زندانیان که در زندان های استان تهران به خصوص زندان زنان بودند را با مساعدت معاونت شورای حل اختلاف در زندان زنان و خیرین توانست به آزادی برساند.

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top