تاریخ انتشار: 8بهمن1394|10:40

| کد خبر: 92188
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مطرح کرد

ضرورت ورود جدی وزارت نیرو به تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه‌ها

وکیل ملت: الفت گفت: اراده دستگاه قضایی در فضای پسافرجام مانند گذشته حمایت از سرمایه گذاری خارجی و اقدامات قانونی و فعالیت های سالم اقتصادی است و این نکته را ریاست قوه صراحتاً اعلام کردند.

به گزارش وکیل ملت ، «محمدباقر الفت» معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در نخستین همایش ملی پیشگیری از جرایم حوزه آب و فاضلات شهری و در جمع مسئولان و کارشناسان حوزه صنعت آب و مقامات، مسئولان قضایی در مشهد گفت: دستگاه قضایی مانند گذشته از سرمایه گذاریهای سالم و قانونمند اقتصادی حمایت خواهد کرد.

الفت با اشاره به لزوم ارتقاء تعاملات فی مابین مسئولان و سازمانها در حوزه پیشگیری از جرم افزود: یکی از منویات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» در سالهای اخیر توجه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم بوده که این نکته مورد تأکید ریاست محترم قوه قضائیه آیت ا... آملی لاریجانی نیز قرار گرفته و معاونت امور اجتماعی نیز بر همین اساس اقدامات گسترده و متنوعی را در حوزه های مختلف به انجام رسانده است.

وی با اشاره به 2 راهبرد در مسائل مربوط به پیشگیری گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب پیشگیری یک مسأله فراقوه ای است و باید به صورت علمی به آن پرداخت. بنابراین نیازمند تعاملات فراقوه ای و اقدامات بین سازمانی هستیم. 

الفت خاطر نشان کرد: کار در حوزه اقدامات اشتراکی باید با اعتقاد به تعامل سازنده به انجام برسد و به این منظور انتقال تجارب مدیران موفق و باسابقه بسیار مؤثر خواهد بود تا بتوان قصد انجام کار مشترک را نیز در ذهن مسئولان ایجاد کنیم. 

وی خاطر نشان کرد: امروز در حوزه های مختلف از جمله حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیازمند یک حرکت انقلابی و جهادی هستیم و سرعت دادن در ضمن رعایت دقت در کنار هم افزایی توانها و امکانات در این زمینه مورد تأکید است.

 معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به فضای پسابرجام گفت: اراده دستگاه قضایی در فضای کنونی مانند گذشته حمایت از سرمایه گذاری خارجی و اقدامات قانونی و فعالیت های سالم اقتصادی است و این نکته را ریاست قوه صراحتاً اعلام کردند.

 وی فرهنگ کار مشترک در کشور را ضعیف دانست و خاطر نشان کرد: برای فراهم شدن زمینه فکری این شیوه فعالیت باید به ارتقاء آگاهیهای عمومی از طریق آموزشهای تخصصی توجه کنیم.

 الفت خاطر نشان کرد: امروزه در جهان یکی از نکاتی که در واگذاری مسئولیت ها مورد توجه قرار می گیرد داشتن روحیه کار و مدیریت جمعی افراد است و ما نیز باید به دنبال این شیوه مدیریت باشیم.

وی استفاده از تجربیات ارزشمند کارشناسان و اساتید دانشگاه در زمینه اقدامات علمی پیشگیرانه بسیار مهم است و علاوه بر هدف گذاری علمی باید به روشهای علمی انجام امور نیز توجه کنیم چه آنکه هر کاری یک روش علمی دارد تا رفتارها توجیه علمی داشته باشد.

 وی با اشاره به کار ارزشمند تعاملی دادگستری و شرکت آبفای خراسان رضوی در زمینه پیشگیری از جرایم حوزه آب و فاضلاب افزود: چنانچه اقدامات در چهارچوب قانون و براساس کار جمعی و روحیه مشارکت پذیری به انجام برسد در حوزه های مختلف شاهد کسب موفقیت خواهیم بود و توصیه اکید در این خصوص ارتقاء دانش مشترک است.
 
الفت خاطر نشان کرد: ما در دستگاه قضایی به دنبال تعامل حداکثری به ویژه در حوزه آموزش با سایر ادارات، سازمانها و نهادها هستیم و در این زمینه نیز اقدامات خوبی به انجام رسیده تا شاهد تحول باشیم. وی با اشاره به سیاست تخصصی کردن محاکم گفت: رسیدگی های تخصصی در صورت وجود حُسن نیت از سوی ادارات و سازمانها قطعاً می تواند بسیار مفید باشد.

وی افزود: در زمینه مسائلی مانند تصرف بستر رودخانه و استحصال غیرمجاز آب از رودخانه ها و سواحل دریا وزارت نیرو بایستی  به صورت جدی ورود پیدا کند تا دستگاه قضایی نیز بتواند در چهارچوب قانون با تصرفات غیرمجاز برخورد و از وقوع جرایم پیشگیری به عمل آورد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top