تاریخ انتشار: 8بهمن1394|10:50

| کد خبر: 92194
معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:

گفتمان اصلی سیاست جنایی کشور بر مبنای پیشگیری از وقوع جرائم است

وکیل ملت: حمیدیان گفت: پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی بتازگی به گفتمان اصلی سیاست جنایی کشور تبدیل شده و تکیه بر مفاهیم سیاست جنایی مشارکتی، عدالت ترمیمی و فعال سازی نقش نهادها و سازمان های مردمی و اجتماع محور در این زمینه اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش وکیل ملت ، «محمدعلی حمیدیان» در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زابل با تشریح ابعاد حقوقی قانون اساسی اظهار کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باتکیه بر اندیشه های متعالی اسلام یکی از مترقی ترین قوانین حاکمیتی در سرتاسر عالم محسوب شده و به خوبی ابعاد سیاسی ، فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی در آن لحاظ شده است.

معاون رئیس کل دادگستری استان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به اصل 156قانون اساسی و فرآیند پیشگیری از وقوع جرم بیان داشت: خوشبختانه پیشگیری ازوقوع جرائم و آسیب های اجتماعی بتازگی به گفتمان اصلی سیاست جنایی کشور تبدیل شده و با افزایش تصاعدی پرونده های حقوقی و کیفری به محاکم قضایی، تنها راه برون رفت از چالش موجود تکیه بر مفاهیم سیاست جنایی مشارکتی ، عدالت ترمیمی و فعال سازی نقش نهادها و سازمان های مردمی و اجتماع محور است.

حمیدیان راه اندازی شورای پیشگیری از وقوع جرم در هرشهرستان را مصداق عینیت بخشیدن به اصل 156قانون اساسی دانسته و افزود :تنها با همگرایی بین سازمان های متولی در حوزه پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی و پیاده سازی یک نقشه جامع پیشگیرانه با مختصات بومی و محلی می توان بر فرآیند ازدیاد جرائم و آسیب های اجتماعی توفیق یافت.
 
وی پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در مقطع فعلی را مهم ترین تکلیف شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زابل برشمرد و گفت : از مدتها قبل جریانات معاند و فتنه جو سیاست تحریف فضای حقیقی انتخابات و کمرنگ نمودن شور انتخاباتی مردم شریف ایران را در دستور کار خود قرار داده اند، خیالی که بطور قطع با مشارکت باشکوه اقشار مردم ، گروه های اجتماعی و نهادهای حاکمیتی قطعا به یاس و ناکامی مبدل خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان زابل نیز دو اصل مشارکت حداکثری و صیانت از آراء مردم را به عنوان نماد عینی حق الناس یادآور شده و بیان داشت: تابعیت از قانون  باید نصب العین تمامی مسئولین باشد و حیثیت ملی و صیانت از آرمان های انقلاب باید بر کلیه  تفاوت های قومی و مذهبی ترجیح داده شود.

هوشنگ ناظری در پایان گفت: همبستگی مناسبی بین نهادها و سازمان های متولی امر انتخابات در شهرستان زابل حاکم بوده و بطور قطع، انتخابات پیش رو به نقطه عطف مهمی در تاریخ کشور بدل شده و اقتدار ملی و حیثیت اجتماعی نظام را تضمین خواهد کرد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top