پیام روحانی به اروپا؛ درهای ایران برای تجارت باز است

وکیل ملت: فرانس 24 گزارش داد: درهای ایران برای تجار باز است، این پیام ساده حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جریان سفر به اروپا است.

تاریخ انتشار: 8بهمن1394|15:33

پیام روحانی به اروپا؛ درهای ایران برای تجارت باز است
| کد خبر: 92349

شبکه تلوزیونی فرانس 24 روز پنجشنبه عنوان نخست خبرهای بامدادی خود را به سفر رئیس جمهوری ایران که در راس هیات بلند پایه ای به پاریس سفر کرده است، اختصاص داد.
فرانس24 گزارش داد: حسن روحانی به رغم اختلافات سیاسی (با پاریس) خواهان احیای روابط اقتصادی است.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: این نخستین دیدار یک رئیس جمهوری ایران از فرانسه در 17 سال اخیر است.
فرانس 24 افزود: درحالیکه هنوز برخی از تحریم های ایران پابرجا است لوران فابیوس وزیرخارجه فرانسه درباره این ملاقات ها به این شبکه تلویزیونی فرانسه گفت: توافق هسته ای ایران (راه) برخی گفت و گوها را باز کرد.
بنابراین گزارش فابیوس درمورد ملاقات هیات فرانسوی با طرف ایرانی در پاریس گفت: درست است که ایران به جامعه بین المللی بازگشته است اما این بدین معنی نیست که ما درمورد همه چیز توافق داریم، بخصوص در مورد سوریه.
فابیوس به فرانس 24 گفت: ما درباره سیاست، مسائل منطقه همچون سوریه، لبنان، عربستان و مناقشات در خاورمیانه گفت وگو و چند توافقنامه نیز امضا خواهیم کرد.
فرانس24 گزارش داد: قراردادهای تجاری با ایران برای فرانسه بسیار سود آور خواهد بود بخصوص آنکه ایران در نظر دارد سفارش خرید حدود 114 هواپیما را به شرکت ایرباس بدهد.
این شبکه تلویزونی افزود: کارشناسان اقتصادی براین باورند که ایران در دو سال آینده میلیاردها یورو از صادرات فرانسه را خریداری کند.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران عصر چهارشنبه در راس هیاتی بلند پایه وارد پاریس شد. وی پیشتر از رم و واتیکان نیز دیدن کرده بود.

دسته بندی حقوق اقتصادی , خبر روز ,
منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top