معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا افزود: برای نخستین بار در ایران در هه 1370 به جرایم رایانه ای توجه شد و در آن اکثر جرایم مثل جعل اسکناس از طریق رایانه ها اتفاق می افتاد.


سرهنگ حسین رمضانی با بیان اینکه در دهه 80 جرائم رایانه ای تکامل بیشتری گرفت، گفت: این تکامل به گونه ای بود که قانونگذاران به این نتیجه رسیدند که برای مقابله و پیشگیری از جرایم سایبری تدابیری بیندیشند.
وی با اشاره به قانون تصویبی مجلس در خرداد 88 برای مقابله با جرایم سایبری تصریح کرد: امروز پلیس فتا طبق این قانون به وظایف خود عمل می کند.
سرهنگ رمضانی گفت: در برخی کشورهای پیشرفته دنیا، قانون خاصی برای مقابله با جرایم سایبری وجود ندارد و از قوانین پیشین خود استفاده می کنند این درحالی است که کشور ما برای مقابله با جرایم سایبری قانون خاصی دارد و استانداردهای بین المللی در این قانون لحاظ شده است.
معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ادامه داد: پیدایش جرایم سایبری در کشور ما عقبه طولانی ندارد و عمر این جرایم به اوایل دهه 80 برمی گردد اما بعد تصویب قانون بازدارندگی خوبی را شاهد بودیم.
وی با اشاره به وجود 56 ماده قانون جرایم رایانه ای به کاربران توصیه کرد: تمام هموطنان که از فضای سایبر استفاده می کنند حتما این قوانین را مطالعه کنند تا از روی ناآگاهی اعمالی خلاف قانون انجام ندهند.
سرهنگ رمضانی افزود: سازمان های کشور مخصوصا قسمت های iT دستگاه‌ها حتما قوانین فضای سایبر را مطالعه کنند تا ناخواسته جرمی را متحمل نشوند.  

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top