تاریخ انتشار: 9بهمن1394|18:50

| کد خبر: 92757
مديرعامل بانک شهر درگفتگو با آريا:

نرخ بالاي تمام شده پول مشکل اصلي توليدکنندگان است/ رضايت مديران شهري از عملکرد بانک شهر

وکیل ملت: مديرعامل بانک شهر ميزان مطالبات معوق اين بانک را نزديک به 10 درصد اعلام کرد و گفت: عدم تناسب ميان نرخ تمام شده پول و بازده صنعت از مشکلات اساسي اقتصاد کشور است.

حسين محمد پورزرندي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي آريا در خصوص فضاي انتقادي شکل گرفته نسبت به عملکرد بانک ها در حمايت از توليد اظهار داشت: در اين باره مشکل اصلي بانک ها نيستند ،چراکه سيستم بانکي در حد توان خود در حمايت از توليد دريغ نکرده است.
وي رکود حاکم بر اقتصاد کشور و نرخ بالاي تمام شده پول را از مشکلات اصلي توليدکنندگان دانست و افزود: در حال حاضرتوليد کنندگان نسبت به سود تسهيلات و قيمت تمام شده پول گلايه دارند، چراکه در شرايط رکودي بازده توليد و صنعت متناسب با نرخ تمام شده پول نيست.
پورزرندي همچنين نرخ سود تسهيلات را يکي ازعوامل انباشت معوقات دانست و تصريح کرد: تا زماني که نرخ سود تسهيلات در راستاي حمايت از توليد اصلاح نشود اقتصاد کشور با چالش روبرو خواهد بود.
وي با اشاره به اين که عمده فعاليت هاي بانک شهر در حوزه مديريت و تامين مالي پروژه هاي شهري است گفت: در حال حاضر 40 درصد از کل منابع تسهيلاتي بانک صرف پروژه هاي شهري مي شود و مابقي نيز در اختيار توليد کنندگان و  فعالان اقتصادي که  در حوزه هاي مختلف تعريف شده اند قرار مي گيرد.
پورزرندي از رضايت مديران شهري کشور نسبت به عملکرد بانک شهر در مشارکت و تامين مالي پروژه هاي شهري خبرداد و گفت: با توجه به شرايط رکود در بازار مسکن،ميزان مطالبات معوق بانک به 10 درصد رسيده که با برنامه ريزي هاي صورت گرفته به زير 4 درصد خواهد رسيد.
مدير عامل بانک شهر در ادامه نظارت وعملکرد بانک مرکزي را طي دو سال گذشته مطلوب ارزيابي کرد و گفت:بانک مرکزي در ساماندهي بازارهاي غير متشکل پولي بخصوص موسسات غير مجاز اقدامات خوبي انجام داده است و برخي از بخش نامه وآيين نامه هايي که به نظر برخي مديران بانک هاي خصوصي محدود کننده به نظر مي رسد براي جلوگيري از تشکيل و فعاليت بازارهاي غير مجوز پولي است.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top