چهارمین بانک بزرگ دنیا در انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت

وکیل ملت: مدیرکل دفتر توسعه ورزش وزارت ورزش گفت: قوانینی كه سبب گرانی ورزش شده، باید برطرف شود تا همه افراد به صورت یكسان و ارزان از امكانات ورزشی بهره‌مند شوند.

تاریخ انتشار: 10بهمن1394|10:50

چهارمین بانک بزرگ دنیا در انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت
| کد خبر: 93028

به گزارش وکیل ملت ؛ بانک اچ.اس.بی.سی، چهارمین بانک بزرگ دنیا با شصت میلیون مشتری در هشتاد کشور جهان ، در انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت.

 رخنه گران به پایگاه اینترنتی بانک اچ.اس.بی.سی که شش هزار و ششصد شعبه در کشورهای مختلف جهان دارد حمله و خدمات اینترنتی این بانک را مختل کردند که با گذشت هشت ساعت همچنان ادامه دارد.

مدیران این بانک از مشتریان خواستند برای دریافت خدمات بانکی به شعبات این بانک مراجعه و یا بصورت تلفنی امور بانکی خود را انجام دهند.

رسانه ها در انگلیس نیز رخنه در بانک اچ.اس.بی.سی را به علت همزمانی با روزهای پایان ماه و پرداخت دستمزدها و نیز آخرین روزهای مهلت پرداخت مالیات ها یکی از بدترین زمانها توصیف کردند.

هنوز مشخص نشده چه مقدار از حسابهای بانکی در این رخنه، آسیب دیده اند و چه آسیب هایی به مشتریان این بانک وارد شده است .

مدیران بانک اچ.اس.بی.سی برای جبران بخشی از مشکلات و نگرانی هایی که گریبانگیر مشتریان این بانک شده است اعلام کردند فردا با اینکه روز تعطیل هفته است اغلب شعب این بانک بازخواهند بود.

این دومین حمله سایبری مهم به بانک اچ.اس.بی.سی با 17 میلیون حساب در یک ماه اخیر است .

بانک اچ.اس.بی.سی با دو تریلیون و 670 میلیارد دلار دارایی در سال 1865 در هنگ کنگ و شانگهای شروع به کار کرد و در سال 2014 به عنوان ششمین شرکت بزرگ دنیا معرفی شد.

در ماههای اخیرعلاوه بر پایگاه اینترنتی پلیس انگلیس و بی بی سی ، شرکتهای ارتباطاتی کارفون ورهاوس، ودافون وتاک تاک نیز هدف حملات سایبری قرار گرفتند.

این هفته کریستوفر گراهام کمسیونراطلاعات پارلمان انگلیس که مسئول گردش آزاد اطلاعات در این کشور نیز هست در جلسه ای به نمایندگان پارلمان گفت: اکنون رخنه به پایگاههای اینترنتی شرکتها به گونه ای سهل شده است که حتی کودکان سه ساله نیز می توانند به ان مبادرت کنند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top