تاریخ انتشار: 10بهمن1394|11:40

| کد خبر: 93062

آمادگی بزرگترین شرکت دارویی اروپا برای انتقال دانش و تکنولوژی تولید داروهای حیاتی به ایران

وکیل ملت: همزمان با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، تفاهم‌نامه همکاری فيمابین میان شرکت سانوفی-بزرگترین شرکت دارویی اروپا- و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران امضا شد.

به گزارش وکیل ملت ، ونبرگ، رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی همزمان با امضای این تفاهمنامه که در حضور حسن روحانی، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ، محمد جواد ظریف و سایرمقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران وفرانسه امضاشد، اظهار کرد: بدون تردید همزمان با رفع تحریم ها برعلیه ایران، فصل نوینی درروابط ایران و فرانسه آغازشده است .

وی افزود:شرکت سانوفی با حضور بلند مدت خود در ایران به عنوان بزرگترین شرکت دارویی چند مليتی در این کشور، متعهد به ارائه راه حل های نوآورانه و نیز راهکارهای درمانی جدید خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:همزمان با اجرای این تفاهمنامه، گام هایی درراستای تقویت جایگاه شرکت سانوفی وهمچنین تقویت همکاری های صنعتی آتی ازسوی این کشور در ایران برداشته خواهد شد.

به گفته رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی ؛همکاری های بالقوه اين تفاهم نامه شامل سه بخش است، نخست اینکه سانوفی در جستجوی راههایی است تا ازاین طریق بتواند مشارکت کنونی خود با تولیدکنندگان داخلی ایرانی را گسترش داده و از این طریق بتواند تجربه‌های خود در زمینه استانداردهای کیفی صنعت دارویی ، تکنولوژی و دانش تولید داروهای بیماری های مزمن و غیرواگیردار با کیفیت بالا را در اختیار تولیدکنندگان بنام و معتبر ایرانی قرار دهد.

ونبرگ تصریح کرد :دوم اینکه سانوفی در نظر دارد در پروژه های پیشگیری و کنترل برخی از بیماریهای مزمن و غیر واگیردار و نیز مدیریت  ریسک فاکتورهای مرتبط با این بیماری ها به خصوص بیماری دیابت با وزارت بهداشت ایران همکاری جدی و دائمی کند.

به گفته رئیس هیات مدیره سانوفی ،بخش سوم این تفاهم نامه نیز در مورد ارزیابی همکاری های آتی در جهت پیشبرد امکانات ثبت و مطالعات دقیق و معتبر اپیدمیولوژیک است.

وی خاطرنشان کرد :طرفین این تفاهم نامه معتقدند که در نظر گرفتن موارد مذکور برای سیاست گذاران بهداشت و درمان در ایجاد سیاست های تاثیرگذار در بخش درمان الزامی است. بنابراین سانوفی راههای همکاری با جامعه علمی ایران در این زمینه ها را بررسی کرده تا از این طریق بتواند دانش گسترده خود را در زمینه ثبت و مطالعات اپیدمیولوژیک در سطح ملی و بین المللی در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

ونبرگ گفت: هدف عمده این همکاریها بهبود مدیریت بیماری های مزمن و غیر واگیردار از جمله دیابت، بیماری های قلبی، ام اس و بیماری‌های خاص می باشد.حال آنکه کلیه ارزیابی ها منطبق با قوانین اجرایی از جمله قوانین مربوط به محدودیت های مبادلات بازرگانی خواهد بود.

گفتنی است شرکت سانوفی از سال  2006 با تأسیس دفتر نمایندگی درایران به طوررسمی فعالیت هایش را آغاز کرد. همچنین  از سال 2009 درپی همکاری با شرکای کلیدی ایرانی در زمینه تولید برخی از محصولات دارویی اصلی و مهم این شرکت و نیز انتقال دانش و تکنولوژی، حضور خود را در این صنعت گسترش داد. در نتیجه امروز بیش از 55درصد فروش سانوفی در ایران به محصولات تولید داخل اختصاص دارد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top