تاریخ انتشار: 11بهمن1394|14:40

| کد خبر: 93814

ساز و کار مجلس برای ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

وکیل ملت: نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده 95 قانون مدیریت خدمات کشوری با تغییر عنوان طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح کردند.

به گزارش وکیل ملت ، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با 136 رای موافق، 14 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در مجلس ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را رفع کردند.

بر این اساس و طبق مصوبه مجلس از تاریخ ابلاغ این قانون به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در دسته‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، مصوب 8 /7/ 1386 و کلیه دستگاه هایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند ممنوع است.

طبق تبصره 1 این ماده واحده مقامات مسئول در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و هم‌ترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه، ناشی از اصل 110 قانون اساسی، از شمول این قانون مستثنی هستند. طبق تبصره دستگاه‌های موضوع این قانون در صورت لزوم می‌توانند از خدمات بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به صورت پاره وقتی و ساعتی استفاده کنند. حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از بازنشستگان یک سوم ساعات اداری کارمندان رسمی است و حق الزحمه این افراد متناسب با ساعات کاری آنها حداکثر معادل یک سوم کارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می‌شوند.

بر اساس تبصره سه دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ ابلاغ این قانون آن دسته از افرادی که بر خلاف مفاد این قانون به کار گرفته شده‌اند را از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند. افراد مذور نیز باید ظرف مهلت قانونی مقرر سمت، و پست خود را ترک کنند. پرداخت هر گونه وجهی پس از این مهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیر قانونی در اموال دولتی است.

طبق تبصره 4 کارکنان و اعضای هیات مدیره مناطق آزاد تجاری، صنعتی نیز مشمول این قانون هستند.

بر اساس تبصره 5 از تاریخ ابلاغ این قانون ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15 /8/ 1384 و ماده 91 قانون استخدام کشوری مصوب 31 /3/ 1345 ماده 95 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 /7/ 1386 و بند ب ماده 65 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه مصوب 15 /10/ 1389 نسخ می‌شود.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top